Сьогодні, враховуючи вимоги пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», хочу прозвітувати перед вами про організацію роботи районної ради, її постійних комісій, виконавчого апарату, про те, що вдалося нам зробити з травня 2006 року по цей час. Вважаю свій звіт приводом підбити підсумки того, як Здолбунівщина прожила чотири з половиною роки, що за цей час сталося, що зроблено.
Хочу наперед сказати, що ми намагалися діяти в інтересах населення, не допускати зниження його життєвого рівня, затримки виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, бути послідовними і виваженими, вчилися чути і розуміти людей, вникати в їхні проблеми.

А зараз конкретно.Сесійна діяльність
За звітний період проведено сорок сім пленарних засідань на яких прийнято 808 рішень, з них 97, які стосуються безпосередньо управління майном спільної власності територіальних громад району, 87 - бюджетно-фінансової діяльності, 41 - розв’язання економічних проблем, 29 - соціальної політики та соціального захисту, 70 - розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин, 55 - охорони здоров’я, освіти, культури, туризму і спорту, 9 - адміністративно-територіального устрою, 9 - із питань діяльності правоохоронних органів, 17 - звернень до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України. Прийнято 73 районні програми. Розглянуто 95 депутатських запитів. Більшість із них було вирішено позитивно.
Щодо сесійної діяльності, то всі пленарні засідання проходили організовано і відкрито. Цьому сприяла робота у постійних комісіях і депутатських фракціях, які попередньо детально вивчали сесійні питання. В районній раді працювало 5 постійних комісій. У звітному періоді вони провели 217 засідань, на яких розглянули 1998 питань.
Сьогодні повинен сказати, що проблем у підготовці будь-якого засідання постійної комісії в нас не було. Вважаю, що це досягнуто тільки завдяки тісній співпраці керівників постійних комісій і районної ради з керівниками депутатських фракцій та депутатами. Справу ми робили одну. Відрадно й те, що в засіданнях комісій депутати брали активну участь і висловлювали ряд слушних пропозицій та думок. За рекомендаціями постійних комісій було вирішено ряд питань, а саме:


виділено 5 тис. грн. на ремонт ЗОШ 1-3 ступенів № 4;
придбано два теплообмінники для Івачківської ЗОШ 1- 2 ступенів;
виділено 16 тис. грн. на реконструкцію котельні у Миротинській ЗОШ 1-2 ступенів;
виділено 15 тис. грн. на ремонт системи опалення в дитячому садочку
с. Гільча 2.
Понад визначені Мінфіном обсяги районною радою додатково виділено кошти на покращення якості послуг, що надають бюджетні установи населенню:
на охорону здоров’я – 8990,2 тис. грн.;
на освіту – 6527,5 тис. грн.;
на культуру і мистецтво – 846,7 тис. грн.;
фізичну культуру і спорт – 730,4 тис. грн.;
на програми – 6796,1 тис. грн.;
на утримання виконавчих органів сільських і селищної рад – 8990,2 тис. грн.;
субвенцію Будеразькому сільському бюджету на придбання котла в лікарську амбулаторію – 21 тис. грн.
на газифікацію населених пунктів Миротинської сільської ради -10 тис. грн.;
на проведення переоцінки земель населених пунктів 10-ти сільських рад - 49.5 тис. грн.;
виділено кошти на газифікацію сіл Буща та Борщівка -190 тис. грн.;
на будівництво Будеразької ЗОШ – 375 тис. грн. та з державного бюджету -720 тис. грн.;
Мізоцькому селищному бюджету – 145 тис. грн. на ремонт дошкільного закладу;
на ремонти будинків культури сіл Залібівка та Дермань 1 - по 15 тис. грн.;
на ремонт водопроводів у Мізочі та Старій Мощаниці, відповідно, 76, 8 тис. грн.
В повному обсязі виконується програма реабілітації інвалідів по слуху.
За сприяння районної ради видано книжки: «Борщівка. Сторінки болючої пам’яті», «Здолбунів на Волині» (дольова участь міської ради), «Історична розвідка давнього, пізнішого і недалекого минулого с. Глинськ».
Обладнано радіостудію для районного радіомовлення.
Змінено межі сіл Копитків, Лідава, Глинськ.

Прийом громадян та розгляд їх звернень
Значна увага приділялась особистому прийому громадян та роботі з їхніми зверненнями. Згідно з планом роботи районної ради мною проводився прийом громадян за місцем проживання (за чотири роки у кожному населеному пункті побував на прийомі по 4 рази), були проведені Дні ради у кожній сільській раді за участю керівників управлінь і відділів райдержадміністрації (по чотири рази у кожній сільській раді), а також проводив особистий прийом громадян безпосередньо у раді. Звернення, які надходили до районної ради, розглядалися згідно з чинним законодавством. За звітний період звернулися з письмовими заявами 448 громадян та побували на усному прийомі 551 громадянин. Всі звернення розглянуті та вирішені по суті.

Співпраця з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях
Велася інтенсивна робота й щодо співпраці районної ради з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування на місцях. Її представники запрошувалися на сесії, засідання постійних комісій, брали участь в обговоренні питань, вносили пропозиції тощо.
У будь-якій справі головним є діалог, порозуміння і тісна співпраця, діловий і конструктивний підхід до справи. Тільки за умови наявності цих факторів було можливе здійснення наміченого, зрушення з місця великої кількості життєво важливих питань.
У зв’язку з цим ефективною, на мій погляд, формою роботи в районі з цього питання стали щомісячні семінари-навчання з головами територіальних громад району, на яких поряд з навчанням розглядалися питання виконання ними делегованих та власних повноважень, ставилися відповідні завдання, вирішувалися проблемні питання соціально- економічного розвитку населених пунктів району. Зокрема, з травня 2006 року по даний час було проведено 52 семінари, з них 34 - виїзні з оглядом об’єктів соціально-культурноі сфери, побутового та торговельного обслуговування населення на базі усіх 22 територіальних громад району.
Очевидна віддача від таких заходів. Адже до проведення семінарів, готуючи той чи інший об’єкт, до огляду залучаються місцеві депутати, керівники підприємств, установ, які розташовані на відповідній території. І це важливо, тому що у своїй роботі ради повинні спиратися на депутатів.
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 27.10.2007 року
№ 31 «Про проведення щорічного районного конкурсу «Найкращий лідер самоврядної громади» двічі на рік в районі проводився огляд благоустрою населених пунктів. Створювалися робочі групи, до складу яких входили працівники виконавчого апарату ради, райдержадміністрації, представники депутатських фракцій районної ради, керівники установ району. Були розроблені відповідні критерії оцінок за трьома напрямками роботи.
В рамках конкурсу визначалися переможці у трьох номінаціях: «Населений пункт найкращого благоустрою», «Управлінська і правова культура», «Соціальні ініціативи».
Згідно з планом роботи районної ради щоквартально проводились зустрічі депутатів районної ради з керівниками і спеціалістами управлінь і відділів райдержадміністрації, районних установ та організацій. В рамках цих зустрічей районний центр зайнятості організував цікаву поїздку в Олександрію Рівненської області. Депутати мали можливість ознайомитись з роботою обласного центру соціальної, медичної, професійної реабілітації інвалідів та навчального центру Рівненського обласного центру Державної служби зайнятості населення України.
Доброю традицією Здолбунівської районної ради п’ятого скликання стало проведення виїзних депутатських днів. За чотири роки їх було проведено 7 за такими темами:
13.07.06 року – «Підвищення ролі місцевого самоврядування в процесі реформування і інвестування аграрного сектора економіки», в ході якого депутати районної ради ознайомились з роботою ТзОВ інвестиційно-фінансової компанії «Євроінвестбуд», фірмою «Інсеко», СФГ ім. Шевченка, ФГ «Нива», «Даринка», «Поліссяагро», ПСП «Колос»;
13.09.06 року - «Діяльність ВП ХАЕС та перспективи її розвитку. Підготовка до громадських слухань щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків»;
23.05.2007 року – «Про роботу органів місцевого самоврядування по соціально-економічному розвитку території». Побували депутати у Мізоцькій селищній, Білашівській, Старомощаницькій, Ступнівській, Новомощаницькій, Півченській, Будеразькій, Бущанській сільських радах;
У серпні 2007 року депутати побували у Волинській області - м. Луцьк, смт Торчин, Шацьк, де ознайомились з роботою сусідів і побачили результати створення та перспективи розвитку Шацького національного природного парку;
Червень 2008 року - «Збереження пам’яток історії, культурної спадщини українського народу». В рамках цієї поїздки депутати зустрілися з народними депутатами у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, вивчали передовий досвід роботи Канівської та Уманської районних рад, а також відвідали виставку сільськогосподарської техніки «Агро-2008», могилу та музей-заповідник Тараса Шевченка, національний дендрологічний парк «Софіївка»;
Травень 2009 року - «Організаційно-правові засади місцевого самоврядування: з досвіду роботи Дубенської районної ради Рівненської області та Кременецької районної ради Тернопільської області». В рамках цієї поїздки депутати мали змогу ознайомитись із історико-культурним пам’ятником «Дубенський замок», а також із досвідом роботи Кременецької районної ради та райдержадміністрації. Приємні враження залишились у депутатів від відвідання Почаївської Лаври та джерела св. Анни;
22 – 24.07.2010 року – «Робота органів місцевого самоврядування Івано-Франківської та Закарпатської областей щодо організації охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів». Незабутні враження справили на депутатів відвідування міст Яремча, Буковель, Солотвино, Виноградово, Мукачево. Відбулася зустріч з керівництвом та депутатами Яремчанської міської ради та Виноградівської районної ради.

Медицина
Медичну допомогу населенню надають Здолбунівська центральна районна лікарня з стаціонарним відділенням на 225 ліжок та поліклінікою на 500 відвідувачів за зміну, районна стоматологічна поліклініка на 200 відвідувачів за зміну, Мізоцька районна лікарня з стаціонаром на 40 ліжок, 6 лікарських амбулаторій, 5 з яких працюють на засадах сімейної медицини, 27 фельдшерсько-акушерських пунктів та лікарський оздоровчий пункт ПАТ "Волинь-цемент".
В галузі медицини за чотири роки зроблено:
газифіковано фельдшерсько-акушерський пункт села Нова Мощаниця, Гільчанську та Дерманську Першу лікарські амбулаторії;
завершено капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту села Білашів;
проведено капітальний ремонт дитячого відділення центральної районної лікарні;
проведено ремонт корпусів та системи опалення, обнесено огорожею територію інфекційного відділення центральної районної лікарні;
зроблено ремонт покрівлі Мізоцькоі районної лікарні, ремонт приміщень ФАПів в селах Залісся та Озірко;
замінено котел Будеразької амбулаторії загальної практики сімейної медицини;
придбано медичне обладнання для центральної районної лікарні на суму 165 тис. грн.
Разом з тим зміцнювалась і матеріально-технічна база лікувально-профілактичних установ району. За кошти Державного бюджету отримано комплекти медичного обладнання та апаратури для Здовбицької, Глинської та Дерманської Другої лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини, сучасне обладнання для фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Ільпінь, Івачків, нові машини швидкої допомоги у Гільчанську і Дерманську лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини та Мізоцьку районну лікарню. Центральна районна лікарня отримала три машини швидкої допомоги. Проведено капітальні ремонти інфекційного та дитячого відділень ЦРЛ, проводяться поточні ремонти відділень центральної районної лікарні, поліклінічного корпусу Мізоцької районної лікарні.

Освіта
У районі надають освітянські послуги 37 загальноосвітніх навчальних закладів, 15 дошкільних та 3 позашкільні установи. Мережа навчально-виховних установ в основному задовільняє потреби доступу та здобуття освіти всіх рівнів. Всього у закладах освіти району здобувають освіту 6364 учні. Функціонує 4 класи корекції знань, 15 груп продовженого дня, 3 класи заочної форми навчання, індивідуальним навчанням охоплено 54 учні. Усі діти, підлітки шкільного віку залучені до навчання і здобувають середню освіту.
Збережено мережу дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 1378 дітей.
В галузі освіти за звітний період було зроблено:
завершено будівництво газової котельні у Білашівській ЗОШ 1-3 ступенів;
проведено ремонт фасаду та вкладено тротуарну плитку у ЗОШ 1-3 ст. № 3;
встановлено систему опалення корпусу № 3 та проведено капітальний ремонт корпусу № 2 ДНЗ "Малятко" в сел. Мізоч;
триває будівництво станції юних техніків по вул. Яворницького м. Здолбунів;
здійснено переведення опалення на електрообігрівання дошкільного навчального закладу с. Будераж.
проведено капітальні ремонти спортивного залу Здолбунівської гімназії, системи опалення Уїздецької ЗОШ 1-3 ст. Старомощаницької ЗОШ 1-2 ст. Бущанської ЗОШ 1-3 ст., Дерманського НВК, теплотрас Здолбунівської ЗОШ 1-3 ст. № 6, Суємської, Новосілківської ЗОШ 1-2 ст., Копитківської, Бущанської ЗОШ 1-3 ст., Дерманського НВК, котелень Копитківської ЗОШ 1-3 ст., Новосілківської ЗОШ 1-2 ст., електромереж Миротинської та Маломощаницької ЗОШ 1-2 ст., каналізаційної системи та покрівлі районного методичного кабінету;
підсилено конструкції і накрито Будеразьку ЗОШ І-ІІІ ст.;
побудовано котельні на газу в Здовбицькій ЗОШ 1-3 ст., Кунинській ЗОШ 1-2 ст., Білашівській ЗОШ 1-3 ст.

Культура
У складних економічних умовах у Здолбунівському районі збережена оптимальна мережа закладів культури, кадровий потенціал. Нині функціонує 36 установ культури клубного типу, 30 бібліотек централізованої системи публічно-шкільних бібліотек, дві музичні школи. У районі працюють 22 колективи, що носять звання "народний" та "зразковий".
Проведено ремонти будинків культури в селах Івачків, Здовбиця, Дермань Перший, Спасів, клубів сіл Дермань Другий, Орестів, П'ятигори, Стеблівка та інших. Проведено ремонт покрівлі приміщення будинків культури сіл Здовбиця та Копитків. Реконструйовано та замінено системи опалення будинків культури сіл Гільча Перша, Івачків, проведено газопровід та водопровід до приміщення Мізоцької музичної школи.
Споруджено пам'ятний знак жертвам Голодомору та політичних репресій у
м. Здолбунів по вул. Грушевського, встановлено флагштоки з державними прапорами у м. Здолбунів та урочищі Гурби.
Зроблено поточні ремонти в бібліотеках-філіях сіл Копитків, Ступно, П'ятигори, Гільча Друга, Білашів, Буща, Мізоч, у центральній районній бібліотеці.
Закуплено 3 електроконвектори для публічно-шкільних бібліотек сіл П'ятигори, Новосілки, Білашів, придбано 2 комплекти комп'ютерної техніки для публічно-шкільних бібліотек селища Мізоч та с. Спасів.

Будівництво. Утримання доріг
За звітний період закінчено будівництво підвідних газопроводів і пущений газ на хуторах Йосипівка, Замлинок, Миротинської сільської ради, селах Дермань-1, Дермань-2, Борщівка, Буща, вул. Дубенський шлях, Підспасів, Гора Уїздецької сільської ради.
Районна рада постійно приділяла увагу належному утриманню адмінприміщення районної ради, гаражів та прилеглої території. Відремонтовано покриття козирка при вході в приміщення, зроблено частковий ремонт огорожі по вул. Грушевського. Побудовано фундамент та підведено інженерні мережі для блочної топкової, з встановленням якої забезпечено нормальний тепловий режим для працюючих в адмінприміщенні районної ради. Виготовлено кошторисну документацію та проведено реконструкцію внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, виготовлено робочий проект реконструкції існуючої покрівлі над будівлею районної ради, проектно-кошторисну документацію на будівництво пандусу, державний акт на землю та ін. Зроблено ремонт фойє і коридору на першому поверсі, проведено ремонт та облаштування кімнати депутата районної ради.
Надзвичайно важливим для життя району є утримання в належному стані, будівництво, капітальний ремонт автодоріг, переважна більшість яких була збудована на початку 60-х років, нині вони знаходяться в непридатному для використання стані.
Вирішується це питання надзвичайно складно. З цього приводу від окремих депутатів і депутатських фракцій надходило чи не найбільше запитів та звернень. Вони неодноразово заслуховувались на постійних комісіях і сесіях районної ради, в облдержадміністрації, службі автомобільних доріг області тощо. На сесії районної ради прийнята програма будівництва та ремонту автомобільних доріг в Здолбунівському районі на 2008-2012 роки.
За звітний період були виконані наступні роботи:
збудовано під’їзди автодоріг до сіл В’юнівщина і Замлинок Миротинської сільської ради вартістю 5,9 млн. грн.,
с. Клопіт Мізоцької селищної ради та
с. Загора Глинської сільської ради загальною вартістю 3,3 млн. грн.;
здійснено поточні ремонти доріг: до
с. Півче протяжністю 950 м, вартістю 945 тис. грн., Рівне-Здолбунів-Мізоч-Дубно протяжністю 920 м, вартістю 1,4 млн. грн., у с. Озірко протяжністю 530 м, вартістю 355,3 тис. грн., на ділянці дороги
с. Мости-Гурби протяжністю 1,4 км, вартістю 1,5 млн. грн.
за кошти Державного бюджету проведено ремонт доріг комунальної власності по вулицях Сурмичі, Б. Хмельницького, Шевченка, Дерманській та Липки у сел. Мізоч, загальною протяжністю 1,15 км, вартістю 1,44 млн. грн.
Районна рада працює над вирішенням багатьох проблем району, однак частина з них залишається невирішеною ще й досі. Це, зокрема, незавершене будівництво ЗОШ № 3 м. Здолбунів, Будеразької та Миротинської шкіл. Не газифіковані села Ступно, Мала Мощаниця, Будераж, Стара Мощаниця, Підгайне, Залібівка, Святе, Зелений Дуб.

Міжнародні зв’язки
Триває співпраця та вивчається досвід роботи органів місцевого самоврядування повіту Свіднік Люблінського воєводства Республіки Польща. Між ним та Здолбунівським районом укладено Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво. В рамках цієї Угоди сторони розвивають співробітництво у галузях промисловості, сільського господарства, транспорту та торгівлі, науки, техніки, освіти, охорони здоров’я, культури, туризму і спорту.
В 2009 році у Здолбунівському районі побував з одноденним візитом Генеральний Консул Республіки Польща в м. Луцьку Томаш Янік. Відбулася зустріч Генерального Консула з керівництвом та громадськістю району, під час якої було обговорено набутки українсько-польської співпраці, шляхи подальшого поглиблення, розширення та зміцнення співробітництва.
24-26 квітня 2009 року з метою налагодження тісної співпраці Здолбунівщину відвідала делегація повіту Свіднік у складі голови ради повіту Ричарда Боровця та заступника старости м. Свіднік Збігнева Тварога. Була проведена зустріч гостей з депутатами районної ради, керівництвом райдержадміністрації, міста, працівниками відділів освіти, культури, центральної районної лікарні, ряду навчально-виховних закладів району.
14-16 травня 2010 року в рамках Угоди між Здолбунівським районом та повітом Свіднік делегація депутатів нашого району, очолювана головою районної ради, відвідала м. Свіднік Республіки Польща, де ознайомилася з роботою підприємств та організацій повіту.

***
За звітний період на адресу районної ради надійшло 4529 документів з обласної ради, обласної адміністрації, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, установ, громадських, релігійних організацій області. Всі документи розглянуто згідно з чинним законодавством, більшу частину з них - на засіданнях постійних комісій, заявникам надіслані аргументовані відповіді. Районна рада завжди готова до відкритого й відвертого діалогу, що підтверджується її повсякденною діяльністю.
За звітний період прийнято 214 розпоряджень голови районної ради стосовно питань функціонування ради і 468 розпоряджень з питань діяльності виконавчого апарату.
Відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою утворений виконавчий апарат. У його структурі діють 3 відділи, в штаті яких 9 працівників. Всі посадові особи є фахівцями з вищою освітою.
За висновками депутатів, виконавчий апарат професійно підготовлений, відповідальний, успішно здійснює організаційне, правове, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення діяльності ради, сприяє взаємодії та зв’язкам з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Comments are now closed for this entry