На базі Копитківської і Новосілківської сільських рад 21 липня відбувся черговий семінар-навчання керівників територіальних громад району

 Учасників семінару зустрічають завуч О. А. СОЛОВЙОВА
та учні Новомильської ЗОШ І-ІІ ст.

О 10.00 учасники семінару - сільські голови, секретарі сільських рад, розмістившись у автобусі, на чолі з головою районної ради Василем Тимощуком вирушили у напрямку Копитківської сільської ради. День обіцяв бути спекотним, тож семінаристам належало витримати нелегке випробування. Однак, бажання знову поспілкуватися з колегами, ознайомитися з їх роботою, отримати нові враження набагато переважало побоювання, пов’язані з незначними труднощами, які зазвичай доводиться долати під час таких мандрівок.


Впродовж поїздки територіями вказаних сільських рад учасників семінару супроводжували голова РДА М. П. Євчук, новопризначений начальник Здолбунівського РВ УМВС
Ю. Б. Сірак, прокурор району І. В. Ольшанецький, відповідальні працівники районної ради та райдержадміністрації.

 Колег вітає Копитківський сільський голова М. Д. ФІШЕР.


Першу зупинку автобус зробив біля Новомильської ЗОШ І-ІІ ст. (територія Копитківської сільської ради), де гостей радо вітали з хлібом-сіллю та щирими побажаннями гарно провести семінар Копитківський сільський голова М. Д. Фішер, учні та завуч школи О. А. Соловйова. Вона розповіла, що в школі, яка розміщена в колишньому панському маєтку, навчається 99 дітей, грунтовні знання їм дають 19 вчителів. Колектив молодий, перспективний, прагне примножувати здобутки школи й села. Нині в закладі ведуться ремонтні роботи – побілка, фарбування класних кімнат, встановлення нових вікон. Цьогоріч до першого класу піде 10 дітей.

 Керівники району спілкуються із завідуючою ФАПом
с. Новомильськ Н. П. Соловйовою.


Гострою для села є проблема відсутності дошкільного навчального закладу, адже тут проживає 67 дітей дошкільного віку. Частина з них відвідує дитсадок у Копиткові. Інші ж позбавлені можливості отримати необхідні для дошкільника знання. На допомогу приходять вчителі Новомильської ЗОШ, які з власної ініціативи (на безоплатній основі) щорічно проводять двотижневу навчальну підготовку для хлопчиків і дівчаток, які 1 вересня сядуть за парти.
Рішенням Копитківської сільської ради під будівництво садочка вже виділено землю, розпочато розробку проектної документації. Отож є надія, що новомильські малюки в недалекому майбутньому навчатимуться і виховуватимуться в належних умовах.

 Під час відвідання Степанівської ЗОШ І ст.


Учасники семінару, крокуючи до сільського ФАПу новенькою бруківкою, оцінили якість доріжки, ознайомилися з умовами роботи колективу закладу на чолі з фельдшером Н. П. Соловйовою. Побували у магазині, що належить Гільчанському споживчому товариству, втамувавши тут спрагу мінеральною водою, відвідали сільський клуб, де завдяки зусиллям досвідченого культармійця з понад 40-річним стажем роботи О. О. Луцишина створено гарні умови для відпочинку молоді, занять спортом.
У с. Степанівка, куди згодом переїхали учасники семінару, їх привітно зустрічали керівники закладів, що тут розміщені: ФАПу – В. В. Остапчук, клубу – Т. Р. Смірнова, загальноосвітньої школи І ст. – З. І. Осташевська. Відчувалося, що всі вони відповідально ставляться до своїх обов’язків, турбуються про порядок в установах, проводять відповідні ремонти.
Перебуваючи на території Новосілківської сільської ради, яку очолює П. І. Макаревич, сільські голови та секретарі сільських рад найпершою відвідали Новосілківську ЗОШ І-ІІ ст. Директор школи О. Г. Ворон, знайомлячи гостей із роботою закладу, відзначила, що тут створені хороші умови для навчально-виховного процесу, діє комп’ютерний клас, підключений до швидкісного Інтернету, у просторому спортзалі є можливість займатися спортом як під час уроків, так і в позаурочний час. В школі навчається всього 50 дітей, хоч розрахована вона на 200. І це неабияк турбує колектив школи, який прагне сповна реалізувати свій інтелектуальний потенціал, а також матеріальні можливості закладу.
Ремонт у школі майже завершений. Зробити його вдалося за рахунок коштів батьків учнів, спонсорської допомоги ТзОВ “Горинь-Інвест”. Проте, є й досить серйозні проблеми. Одна з них – необхідність реконструкції газової котельні, заміни котлів, які вже морально застаріли і завдають неабияких клопотів керівництву школи під час опалювального періоду, інша – відсутність належного водопостачання. Ольга Григорівна висловила надію, що з допомогою сільської, районної влади ці проблеми вдасться вирішити.
Відсутність водопостачання стала причиною й того, що малюки Новосілок тимчасово не відвідують дошкільний заклад. Його завідуюча В. А. Волянюк розповіла, що в садочку діє одна різновікова група з 18 діток, завдяки батькам і місцевому господарству проведений ремонт.
Учасники семінару також побували в ФАПі, будинку культури і бібліотеці, якими завідують, відповідно, Н. І. Остапчук, І. С. Рижук та Г. В. Кирильчук, а на завершення свого перебування у цьому населеному пункті ознайомилися з роботою колективу сільської ради.
Цікавою була зустріч семінаристів з В. Д. Атаманюком - керівником ФГ. ім. Шевченка, що в Копиткові. Нещодавно тут був відкритий сучасний доїльний зал, який дає змогу отримувати високоякісне молоко. Учасники семінару ознайомилися з його роботою, умовами утримання худоби.
Хороші відгуки районного керівництва про роботу дитячого закладу “Сонечко” Копитківської сільської ради лунали під час відвідання цього закладу. Як повідомила його завідуюча О. М. Чумак, тут виховується 36 дітей, в т. ч. з Новомильська, Івачкова, хутора Станційного, стільки ж на черзі на влаштування. На подвір’ї Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст., де директором Н. Р. Ступак, гостям вручили хліб-сіль, розповіли про роботу школи, де нині, як і в садочку, тривають ремонти приміщень.
Останніми пунктами маршруту стали сільський ФАП (завідуюча Н. А. Мандзюк), будинок культури (директор О. П. Ковальчук) та сільська рада.
Підведення підсумків заходу відбувалось у прохолодному залі будинку культури. З інформаціями про спільну роботу районного центру зайнятості та органів місцевого самоврядування щодо створення робочих місць, роботу сільських рад із залучення молоді села до занять спортом, результати проведеного нещодавно спільного рейду щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх, стан виконавської дисципліни в роботі з документами та контролю за їх виконанням у виконкомах місцевих рад перед присутніми виступили, відповідно, директор районного центру зайнятості С. М. Бабич, завідувач сектора у справах молоді та спорту РДА М. В. Гарбовський, голова райдержадміністрації М. П. Євчук, завідувач сектора контролю РДА Ж. А. Батрона.
Позитивні емоції викликали у учасників семінару показові виступи копитківських боксерів на рингу, встановленому на сцені будинку культури. В секції боксу, якою керує В. М. Мандзюк, займаються майже 50 юних спортсменів, які досягають хороших результатів на змаганнях обласного і республіканського рівнів. Нині вони готуються до проведення в селі традиційного турніру, присвяченого Дню Незалежності, у якому візьмуть участь боксери з Волинської, Хмельницької, Тернопільської та інших областей. Слід відзначити, що Копитківська сільська рада надає важливого значення розвитку фізкультури і спорту на підвідомчій території. Тут є чимало ентузіастів цієї справи, склалися давні спортивні традиції.
Як зазначали голова районної ради В. О. Тимощук, його заступник Я. Р. Мельник, проведення виїзних семінарів є доцільним і корисним для голів територіальних громад. Бо під час безпосереднього спілкування з колегами вони мають змогу поділитися досягненнями, порадитися щодо вирішення проблемних питань, почерпнути щось нове, аби потім запровадити його в своїй сільській раді. Такі семінари гуртують очільників сільських органів самоврядування, вносять у їх стосунки своєрідний дух змагання, який зобов’язує до удосконалення роботи, стимулює йти вперед, досягати кращого на благо сільської громади. Адже саме завдяки цьому можна заслужити довіру і підтримку у людей. А це для сільського голови – найважливіше.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора. 

Comments are now closed for this entry