Без таких велетів духу та слова, як Тарас Григорович Шевченко та Леся Українка, важко уявити українську літературу. Твори цих митців актуальні у всі часи, бо кожен читач знаходить у них щось хвилююче, живе і неповторне, близьке його душі. Тому ми знову і знову до них звертаємось.      Минулого тижня відзначався Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди у с. Дермань Другий, на батьківщині славного послідовника великих українських митців письменника Уласа Самчука, відбувся мистецько-літературний вечір за творами Т. Г. Шевченка і Лесі Українки. До його проведення активно долучились члени сільської “Просвіти”, учні гімназії, чимало небайдужих людей. Над сценарієм заходу і як режисер працювала Галина Гнатівна Даньковська, допомагали їй, працюючи з виконавцями мистецьких номерів, Ганна Хижевська, Віктор Козубський, Володимир Бухальський.
     Самодіяльні артисти представили глядачам уривок з драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” та інсценівку зустрічі Віктора Забіли, Євгена Гребінки і Тараса Шевченка у Василя Тарнавського, декламували поезії. Аматори виконали ряд вокальних творів на слова Лесі Українки й великого Кобзаря. Присутні, а серед глядачів були не лише жителі села, а й чимало гостей, дружно аплодували учасникам програми.
     Під час вечора відбулась іще одна зворушлива подія - прем’єра пісні про Дермань на слова Катерини Рожко та музику Володимира Ілляшевича, жительки і вихідця із цього славного села.
Ольга Якубчик.

Comments are now closed for this entry