Вже традиційним стало щорічне проведення в урочищі Гурби навчально-польових зборів з учнями 10 класів навчальних закладів району. Цьогоріч програма заходу вперше була дещо змінена, як було змінено і саме місце таборування, оскільки на попередньому лісівники висадили ліс. Свої корективи внесла і погода. Це змусило багатьох юнаків зробити певні висновки, зокрема щодо правильного встановлення наметів, адже умови, як кажуть в армії, були максимально наближені до бойових.


Особливо насиченим був другий день зборів. Їх учасників вітали голови райдержадміністрації та районної ради, їх заступники, керівники силових структур району, військовий комісар, керівництво відділу освіти та СТК ТСОУ.
Після сніданку розпочалася передислокація підрозділів з урочища Гурби до с. Святе пішим порядком у вигляді марш-кидка лісовими дорогами до місця проведення змагань. Потім з кожного підрозділу були сформовані команди для подолання смуги перешкод. Команда, яка найкраще справилася із завданням, отримала грамоти та подарунки.
Наступним етапом зборів стало проведення мітингу-реквієму біля пам’ятної стели на місці страти 83 місцевих жителів німецькими фашистами у роки Великої Вітчизняної війни. Виступаючи на мітингу, голова районної ради В. Тимощук та Будеразький сільський голова В. Баранов розповіли юнакам про події того часу і закликали шанувати історію свого краю, бути гідними захисниками Вітчизни.


Повертаючись до місця розташування табору, школярі подолали чималий шлях лісовими дорогами і сповна відчули на собі, яку нелегку службу доводилося нести воякам УПА, здійснюючи за будь-якої погоди та пори року в цих місця свої рейди.
Організовано пройшов і конкурс пісні та строю біля пантеону героїв Гурб, під час якого зведені взводи показали свій стройовий вишкіл та майстерність. На захід був запрошений настоятель Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ієромонах Нифонт. Він нагадав присутнім про буремні події, які відбувалися на гурбенських пагорбах в квітні 1944-го, розповів про героїзм воїнів УПА, їхню жертовність заради Вітчизни, її свободи.
Кращі у конкурсі пісні і строю були нагороджені цінними подарунками від голови РДА, відділу освіти та 167 Територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом.
Приємним моментом для учасників зборів став концерт, представлений учнями Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. Школярі виконували повстанські пісні, читали патріотичні вірші, чим підняли бойовий дух майбутніх воїнів, адже за увесь день вони й справді втомилися.
Завдяки активній співпраці 167 ТЦК ВСК з відділом освіти та навчальними закладами району щодо військово-патріотичного виховання молоді в ході навчально-польових зборів юнаки змогли ознайомитися з вимогами, яких слід дотримуватися при проходженні військової служби у Збройних Силах України, дізнались про їх сучасний стан та перспективи розвитку тощо.
Слід відзначити, що такі заходи позитивно впливають на свідомість юнаків, дозволяють їм відчути на собі суворість армійських буднів. І, можливо, хтось із них незабаром обере професію захисника Вітчизни.
Олександр КОТЮБІН,
начальник відділення 167 ТЦК ВСК, прапорщик.

 

 

Comments are now closed for this entry