Як зазначав Френсіс Бекон, «хто не вдається до нових засобів, нехай очікує на нові хвороби, тому що час – найвеличніший майстер нововведень». Ці слова відомий англійський філософ та політичний діяч сказав ще на початку 17 століття. Але й сьогодні – у столітті 21, вони не втратили своєї актуальності. Особливо це стосується сучасної України, котра багато чула про реформи, та, на жаль, не мала змоги побачити їх на практиці. Через популізм та неспроможність проведення ефективної політики попередньої влади, Українська держава втратила п’ять довгих років. А це більше ніж 1/4 всього терміну незалежності нашої країни.
І ось з’явилась надія, що реформи – не пусті слова, а реальність, котрої так довго чекала Україна.
Як повідомив глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, Президент України Віктор Янукович у найближчі дні представить системну програму політичних і економічних реформ. Виходить, що нова влада прийняла виклик політичного хаосу та економічної кризи і адекватно сприймає цей виклик. Що президент об’єктивно оцінює реальність і намагається шукати різні шляхи виходу з «темного тунелю», в якому Україна перебувала останніми роками. Головне, що відрізняє Віктора Януковича від його попередників на посаді президента України – це рішучість та його політична воля. Янукович – людина дії, а не слів. А тому реформи – це вже об’єктивна реальність.
Відомо, що для того, щоб розпочинати реформи в країні, спочатку потрібно закласти міцний фундамент для їх проведення. Таким фундаментом, як правило, виступають два фактори: політична стабільність та фінансове забезпечення реформ.
Президенту Януковичу в короткий термін часу вдалось вгамувати амбіції українських можновладців. Завдяки принциповості глави держави сьогодні в Україні існує дієва владна вертикаль. Всі гілки влади мають загальне розуміння поставлених перед ними президентом завдань і працюють на якісний результат. Новий президент припинив політичний хаос в країні. Що не говоріть, а сьогодні громадяни спостерігають політичну стабільність в країні, яка є запорукою стабільності суспільної.
Крім цього, завдяки міжнародній активності Януковича та його прагматизму, українська влада відновила конструктивний діалог з РФ і переписала кабальні для України газові угоди. У результаті домовленостей з російською стороною наша держава отримає протягом десяти років близько 40 млрд. доларів США. Таким чином, Україна забезпечила свій інтерес, який не буде залежати від коливань цін на світовому ринку.
Діяльність Януковича, як президента, викликає повагу. Поки що він дотримується своїх передвиборчих обіцянок. Головне, що відрізняє президента нашої держави від його політичних опонентів – це системність та тверезий погляд на речі. Він розуміє потреби народу і діями, а не словами, намагається втілити ці потреби в життя.
Олександр Бурий.

Comments are now closed for this entry