Нещодавно на базі Старомощаницької ЗОШ І-ІІ ст. відбувся районний семінар директорів шкіл за участю завідувача районного методичного кабінету Н. О. Глущук та її заступника О. І. Галика.
Хлібом-сіллю зустрічали гостей старші та молодші школярі, які у пісні й художньому слові розповіли про свою школу, рідне село та його славних вихідців. Цей навчальний рік для школи особливий, адже 1 вересня 2009 року вона відзначила своє 120-річчя. Красу та вічну молодість школи уособлювала відмінниця навчання дев’ятикласниця Наталія Лавренова.


Готуючись до такого важливого заходу районного масштабу, хотілось показати найкраще. Однак за кілька годин, протягом яких відбувся семінар, довелося обмежитися фрагментами: святкуванням 120-річного ювілею школи, виховним заходом в честь світлої пам’яті героїв Гурбів, уроком християнської етики.
Працюючи над проблемою оптимізації навчально-виховного процесу в умовах малокомплектної школи, педагогічний колектив окреслив два пріоритетні напрямки виховної роботи: формування у школярів національної свідомості та християнських цінностей. Школа гордиться педагогами, які очолюють ці напрямки виховання. Це ветеран педагогічної праці О. К. Шелест та директор школи В. Н. Киричук.
Олександр Кирилович проводить значну позакласну роботу з національно-патріотичного виховання школярів, залучає до неї своїх однодумців, громадськість села. Цього року
О. К. Шелест переступив 50-річний рубіж своєї педагогічної діяльності, з чим колектив школи його щиро вітає. На семінарі звучали «Пісня про Мощаницю» (слова і музика О. К. Шелеста), повстанські пісні у виконанні братів Олександра Шелеста та Олександра Ковальчука.
У семінарі взяв участь професор Острозької академії, доктор педагогічних наук В. М. Жуковський (на фото внизу). Він привіз у школу цікаві матеріали з християнського виховання: підручники, хрестоматії, зошити, методичні матеріали до уроків християнської етики. У своєму грунтовному високонауковому виступі перед директорською аудиторією Василь Миколайович розкрив роль християнського виховання у світовому масштабі, на рівні держави та окремих регіонів України, а також зупинився на проблемах, що стоять на шляху його впровадження через уроки християнської етики. Учасники семінару одностайно підтримали думку про те, що такі уроки потрібні, що християнське виховання дітей - справа невідкладна і розпочинати її слід ще з дитячого садочка. Це розуміють і дорослі, і самі школярі. Кожен учень на уроці християнської етики підкреслив, що цей предмет для нього улюблений і необхідний, допомагає добре вчитися і правильно жити.
Привітати гостей школи зі світлими травневими святами - Днем Перемоги та Днем Матері - прийшли ансамбль сільського будинку культури «Мальви», в складі якого співають мами школярів, та незмінна ведуча всіх сільських заходів, голова профкому школи Н. А. Єнич. До сліз зворушила присутніх пісня «Мамина сорочка» у виконанні п’ятикласника Юрія Єнича.
Творча, доброзичлива та святкова атмосфера панувала в школі в цей день. Думаю, що кожний учасник семінару знайшов у ньому щось приємне для душі та корисне для розуму. І школа, і село наче покрасивішали, збагатились, ощасливились від візиту таких шанованих людей, більше повірили у свої сили і у своє майбутнє.
Ганна ШЕЛЕСТ,
заступник директора з навчально-виховної 
роботи Старомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.
На фото вгорі:
учні та педагоги школи, учасники семінару.

Comments are now closed for this entry