Уцьому мали змогу переконатись керівники органів самоврядування району, 
учасники семінару-навчання, який відбувся минулої п‘ятниці на базі місцевої сільської ради

Хліб-сіль від гостинних здовбичан.

Знайомство із Здовбицею розпочалося із відвідин приватного підприємства “Компанія Автоленд”, яке є найбільшим імпортером сільськогосподарської техніки закордонного виробництва, що була у використанні, в західному регіоні. Понад десять років воно є лідером на товарному ринку. Характерно, що тут здійснюють професійне навчання механізаторів, підприємство бере на себе річні гарантійні зобов’язання на основні вузли та агрегати. Придбавши в “Автоленді” техніку, власник має змогу при потребі звернутися сюди за допомогою.


Нарощує виробничі потужності і міні-завод з виробництва будівельних інструментів “Кубала і К”. Добре зарекомендували себе приватні магазини і підприємства громадського харчування.
Потім керівники самоврядних організацій побували у місцевому дитсадку “Ромашка”. Затишно тут живеться дітворі: триразове харчування, теплі приміщення, турбота і увага з боку досвідчених працівників. Як розповіла завідуюча дитсадком Галина Тимошенко, відкриття другої групи не вирішило проблеми з дошкільним вихованням у селі, бажаючих влаштувати сюди дітей залишається дуже багато.

Учасники семінару знайомляться з системою опалення
у культосвітньому закладі.

Дітлахи старшої групи подарували учасникам семінару фрагмент літературно-музичної композиції, присвяченої Дню матері.
Хороше враження на сільських голів справив місцевий будинок культури. І хоч розташований він у нетиповому приміщенні, все тут зроблено до ладу. Більше того, опалення закладу облаштовано піролізними котлами, що відзначаються високим коефіцієнтом корисної дії, незначною кількістю відходів і ін. Цьогоріч взимку в приміщеннях було тепло.
А велика кількість учасників художньої самодіяльності, виступи колективів на різноманітних концертах, конкурсах свідчать про те, що працюють у Здовбиці спеціалісти високої кваліфікації. І тому, мабуть, не випадково художньому керівнику цього культосвітнього закладу Раїсі Тебенько у нинішньому році присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури України”. З цією подією її і привітали квітами під час виїзного семінару-навчання.
Культармійці будинку культури порадували гостей невеличким концертом.

Радують гостей виступом ДНЗ "Ромашка.".


Мав що розповісти та показати гостям і директор школи Сергій Радіонов. Таких майстерень, як у Здовбиці, треба ще пошукати! Вони – гордість школи. І хоч обладнання для них придбано давно, все воно збережене, доглянуте, в робочому стані. Є в школі і трактори, діє навчальний центр з підготовки механізаторів сільськогосподарського виробництва за спеціальною програмою центру зайнятості. До послуг вчителів і учнів - мультимедійна установка.

Виступає вокальний ансамбль лікарської амбулаторії.


Загалом, Здовбицька сільська рада спрямовує свої зусилля на реалізацію планів соціально-економічного розвитку села, бере на себе відповідальність за вирішення питань життєдіяльності громади. Основи взятого курсу на забезпечення самодостатності в Здовбиці закладаються під час формування бюджету та завдяки налагодженню чіткої системи збору місцевих податків.
Оглянувши об’єкти соціально-культурного призначення села (а, крім уже згаданих, учасники семінару побували ще в лікарській амбулаторії, відділенні зв‘язку), керівники органів місцевого самоврядування району змогли переконатися в тому, наскільки ефективно вдається вирішувати непрості проблеми громади місцевій сільській раді.

Господарський двір з технікою ПП "Компанія Автоленд".


Звісно, не все так просто і у Здовбиці. Є свої проблеми. Сільський голова Юрій Боярчук, розповідаючи про перспективи розвитку соціальної інфраструктури у селі, назвав їх коротко: сміття і дороги. Звичайно, рада має певні напрацювання у розв’язанні цих проблем, активно залучаючи до цього приватних підприємців.
Голова районної ради Василь Тимощук відзначив, що всюди, де побували учасники семінару, можна було бачити порядок. Це й зрозуміло, гостей чекали. Але разом з тим, більшість з побаченого зробити за день-два неможливо. Це теж було зрозуміло усім. Отож, усе свідчило про те, що є у селі господар, рада працює за виробленою системою і на перспективу, що дозволяє не упускати нічого із багатогранного складного життя громади цього приміського села.
Можна по-різному оцінювати побачене в Здовбиці: велике село, діє приватне сільськогосподарське підприємство ТзОВ “Вир”, не стоїть осторонь проблем сільради ПП “Автоленд” - тож вона має звідки поповнювати свій бюджет. А раз є кошти, то й працювати простіше. Все це, звичайно, так. Але, крім стартових можливостей, не менш важливим є й те, що в селі живуть люди, які хочуть працювати для громади, вміють це робити. Тому щороку сюди їдуть вчитися.
Під час теоретичної частини семінару його учасники заслухали ряд повідомлень, які потрібні для роботи сільським головам. Начальник відділу освіти Валентина Бондарчук детально розповіла про роль сільських рад у дошкільному вихованні дітей. Про основні напрямки роботи Здолбунівського центру зайнятості у 2010 році та організацію громадських робіт вів мову директор центру зайнятості Сергій Бабич. Проблему виготовлення проектів сівозмін обслуговуючих кооперативів порушив начальник управління агропромислового комплексу та продовольства РДА Роман Дрозд. Про зміни у пенсійному забезпеченні проінформувала присутніх начальник Пенсійного фонду в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк. Чимало інформації щодо створення і функціонування громадських формувань на території місцевих рад дізналися учасники семінару від начальника громадського формування у м. Здолбунові Володимира Королькова. Досить чітку інформацію одержали керівники самоврядних організацій району й від заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області Веніаміна Трала.
Також на семінарі обговорювалися підсумки першого етапу огляду культури населенних пунктів з демонстрацією фотознімків.
В семінарі взяв участь і голова райдержадміністрації Микола Євчук.
Євген Шилан
Фото автора.

Comments are now closed for this entry