Сьогодні, коли світ стає все більш глобалізованим, а країни взаємозалежними, Україні потрібно зайняти гідне місце серед світової спільноти. Від того, як сприйматимуть нашу державу на міжнародній арені, багато в чому залежить подальший розвиток України.
Останніми роками наша держава знаходилась в певній міжнародній ізоляції. Іноземці не сприймали президента Ющенка як серйозного та відповідального партнера. Він розчарував і Європу, і США, і інші держави. Окрім Чорнобиля та помаранчевої революції, Україна стала відома світові ще як країна одвічних виборів. А це вже викликало не тільки подив міжнародної спільноти, але й відвертий сміх. Помаранчева команда не виправдала надій українського народу та світового співтовариства, увійшовши в історію, як команда «невдах-популістів». Занадто багато говорячи про зміцнення свобод, ніхто з помаранчевих лідерів не думав про утвердження відповідальності. В результаті утворився унікальний український політичний феномен – влада перебувала в опозиції до самої себе (чого тільки варті відносини Тимошенко і Ющенка!).
З приходом до влади в Україні Віктора Януковича іноземні держави зайняли позицію очікування. Їх всіх цікавило лише одне питання: що буде далі в Україні? Чи продовжуватиметься той політичний фарс, який ми всі спостерігали останні п’ять років, чи, нарешті, нова українська влада зможе навести порядок у власному домі. Саме від результатів внутрішньої політики залежить політика зовнішня.
За 60 днів президенту Януковичу вдалося те, чого не зміг зробити за всі 5 років його попередник. Сьогодні вже можна говорити, що в Україні з’явилась дієва вертикаль влади. Між президентом, урядом та парламентом є порозуміння щодо основних проблем розвитку нашої держави та шляхів їх вирішення. Янукович зміг припинити політичний хаос в країні, а це вагомий крок для початку необхідних економічних реформ. Крім цього, новий президент України, завдяки своїй міжнародній активності, відновив імідж нашої держави на світовій арені.
Брюссель, Москва, Астана, Вашингтон, Страсбург, Мінськ – ось тільки ті столиці, де за 60 днів свого президентства встиг побувати Янукович. Але основне тут, що з кожної країни новий президент України повертався з певною перемогою. Світ зацікавився Януковичем і почав сприймати його як відповідального політика, з яким можна мати справу. Новому президенту вдалось повернути довіру міжнародної спільноти до України. А за цим, як правило, слідують інвестиції та взаємовигідні контракти.
В контексті міжнародної активності президента України особливої уваги заслуговує візит Віктора Януковича до Страсбурга, який відбувся 27 квітня. Виступаючи перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи, український лідер вкотре висловився за європейський шлях України. Зокрема, президент України підтвердив Генеральному Секретареві Ради Європи Торбйорну Ягланду налаштованість України на «європейську інтеграцію, розвиток демократії, втілення та запровадження європейських стандартів життя і виконання зобов’язань України при вступі до РЄ». Крім цього, Янукович та Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо домовились про експертизу законопроектів у рамках запланованої в Україні судової реформи. Президент України підтвердив свою зацікавленість у забезпеченні верховенства права в нашій державі та викоріненні корупції. Але це неможливо без масштабної судової реформи. Тому переговори з Головою Венеціанської комісії мають особливе значення для утвердження норм правової держави в Україні.
Нова влада тільки розпочала свою справу. Та вже можна говорити про реальні результати. Світ знову повернувся обличчям до України. Прагматизм нового президента відкриває великі можливості перед нашою державою. Іноземні країни зрозуміли одне – Віктор Янукович прийшов до влади, щоб діяти. А це набагато важливіше, ніж нескінченні мрії його попередника.
Роман Сирота.

Comments are now closed for this entry