Перше засідання колегії РДА, яке провів її новий очільник М. П. Євчук 28 квітня, засвідчило насамперед те, що на цей інструмент впливу на стан справ у районі покладаються великі надії. Але щоб вони оправдалися і дали свої вагомі результати, голова РДА змінить їх формат. Надалі коло людей, які на них запрошуватимуться на засідання колегій, буде значно розширене і звітуватиметься по тих чи інших питаннях також більше осіб, ніж досі. Зокрема, доведеться давати пояснення тим керівникам, у колективах яких буде найбільше проблем з питань, що обговорюватимуться.
А того дня все відбувалося за звичним сценарієм. На засідання колегії було винесено п‘ять питань: “Про проведення сільськогосподарськими підприємствами району весняно-польових робіт у 2010 році”, “Про хід виконання Програми розвитку культури Здолбунівщини на 2008 – 2012 роки”, “Про підсумки виконання бюджету Здолбунівського району за перший квартал 2010 року”, “Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за перший квартал 2010 року” та “Про виконання у першому кварталі 2010 року законодавства України щодо звернень громадян та підвищення ефективності цієї роботи відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008”. З цих питань із доповідями та інформаціями виступили заступник голови РДА Р. В. Дрозд, перший заступник голови РДА І. В. Бандюк, заступник голови РДА Ю. П. Лиморенко, головний спеціаліст юридичного відділу апарату райдержадміністрації Н. В. Борейчук.
Оскільки газета вже висвітлювала більшість з цих питань у публікаціях “У полоні хліборобських клопотів” (2 квітня ц.р.), “Творці прекрасного й хранителі вічних цінностей” (19 березня), “Звернення як засіб реалізації прав і свобод громадян”(19 березня), а матеріал про підсумки роботи галузей господарського комплексу району у першому кварталі 2010 року друкується в сьогоднішньому номері часопису (на цій же сторінці), варто зупинитися лише на питанні про виконання бюджету та на окремих проблемах, що порушувалися членами колегії під час розгляду інших питань.
Отож, до зведеного бюджету району у першому кварталі нинішнього року надійшло 19 млн. 7 тис. грн. доходів, в тому числі 11 млн. 659 тис. грн. дотації вирівнювання та 7 млн. 348 тис. грн. власних та закріплених доходів. Ріст, власних та закріплених доходів порівняно з першим кварталом 2009 року становить 184 тис. грн., або 2,5 відсотка, ріст дотації вирівнювання з державного бюджету склав 1 млн. 636 тис. грн., або 16,3 відсотка.
Фонд оплати праці працівників бюджетних установ склав за перший квартал 12 млн. 845,9 тис. грн. (ріст 14,1 відсотка).
За спожиті комунальні послуги та енергоносії із загального фонду проведено видатків на суму 4 млн. 101 тис. грн., або на 24,8 відсотка більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.
Що стосується проблем сільськогосподарського виробництва, то, наприклад, член колегії РДА В. Д. Атаманюк порушив питання про незадовільну цінову політику, зокрема низькі закупівельні ціни на молоко та м‘ясо, заборгованість держави перед виробниками сільгосппродукції за здану великовагову худобу (в цілому по району господарствам і населенню держава заборгувала близько 800 тисяч гривень), серйозні недоліки у селекційній роботі з розвитку тваринницької галузі в Україні. Незабаром, з гіркотою пожартував В. Д. Атаманюк, корову буде занесено в Червону книгу України.
Звичайно, багато недоліків і проблем називалося і в інших питаннях. Як правило, вони зводяться до гострої нестачі коштів, але є й такі, вирішення котрих потребує серйозної уваги і господарського підходу до справи.
Новий голова РДА зазначив, що Президент і Уряд вимагають від всіх докласти максимум зусиль для подолання кризи, завдання ставиться так, щоб уже в першому півріччі наполовину скоротити заборгованість з виплати зарплати, а до кінця року повністю ліквідувати цю заборгованість. А ще до завершення нинішнього року потрібно вийти на рубежі 2007 року в економіці. Над реалізацією цих завдань будуть працювати всі.
З обговорених питань голова РДА дав відповідні доручення виконавцям.
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry