Під час Дня ЦО в ліцеї.

Ми живемо у досить важкий та непередбачуваний час: то тут, то там виникають стихійні лиха, різні аварії, катастрофи. Запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного, природного, соціально-політичного характеру та їх усунення – головні завдання цивільної оборони України.
24 квітня у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту перевіряли готовність підростаючого покоління до надзвичайних ситуацій, організувавши День цивільної оборони.


Розпочався він о 9.00 ввімкненням сирени, після чого група оповіщення в складі учнів групи № 22 під керівництвом майстра в/н П. С. Кендися повідомила усіх учнів та працівників закладу про евакуацію. Далі – насичена і різноманітна програма: розгортання санітарного поста, де дівчата групи № 21 на чолі з майстром в/н О. О. Ладчук надавали першу долікарську допомогу потерпілим; демонстрація евакуації потерпілих під час руйнації приміщень та використання засобів пожежогасіння; показ підготовки тимчасового укриття.
Відбувся і конкурс на вміння виготовляти марлеві пов’язки, з чим найкраще справились учні груп № 14 та № 15. Найглибші знання з ЦО, відповідаючи на запитання вікторини, проведеної викладачем суспільних дисциплін Р. С. Ковальським, продемонстрували ліцеїсти групи № 21. Серед стіннівок та плакатів журі відзначило найзмістовніші – груп №№ 15, 3 та 21. А от у спартакіаді найвищими були результати учнів груп № 15, № 22 і № 4. Спортивну витривалість і гарт ліцеїстів перевіряли викладачі фізкультури В. Т. Кравчук і В. Ю. Морозов.
В загальному підсумку Дня ЦО перше місце отримала група № 15, друге – групи № 14, третє – № 16. Та найважливішим результатом проведеного заходу стало набуття й апробація нашими учнями практичних навичок дій у надзвичайних ситуаціях.
Під час заходу у ПЛЗТ був присутній начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту райдержадміністрації І. О. Дейнека.
Оксана БАЮН,
викладач української мови Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry