Саме зараз районна організація Товариства Червоного Хреста України детально звітує про свою роботу як перед членами Товариства, благодійниками, так і перед членами президії. Чим же живе нині Червоний Хрест України, в чому вбачає свої орієнтири як авторитетна громадська організація? Про це розповідь голови районної організації Товариства Червоного Хреста України Володимира Григоровича БОРОДІЯ.      - Перш за все хочу щиросердно подякувати від імені президії правління всім, хто підтримав нашу організацію коштами у минулому році. Це, зокрема, відділ освіти (нач. В. М. Бондарчук), вчителі і учні загальноосвітніх шкіл, колективи дитячих дошкільних закладів. Протягом багатьох років надійними нашими волонтерами є працівники лікарських сільських дільниць, фельдшерсько-акушерських пунктів.
Щорічно надають допомогу громади православних церков КП (митрополит Євсевій) та МП (архієпископ Варфоломій). Хочеться висловити вдячність адвокату В. С. Янулю, який особисто вностить щорічно на благодійні цілі 200 грн. Не зраджують своїм принципам і залишаються нашими постійними благодійниками депутат районної ради, генеральний директор ВАТ “Укрцемремонт” М. А. Романуха, генеральний директор ВАТ “Завод будівельних матеріалів” С. Т. Яворський. Не залишаються осторонь благодійної діяльності директор МП “Квант” І. Д. Люльчак, начальники ШЧ-3 Л. М. Романенко, локомотивного депо - Ф. П. Гушинець, ст. Здолбунів - 
В. В. Будько.
     Протягом багатьох років нашими благодійниками залишаються профспілкові організації ВАТ “Волинь-Цемент” (голова Є. С. Мельник), локомотивного депо (голова В. І. Промінський), вагонного депо (голова Л. М. Абросімова), ШЧ-3 (голова П. М. Нагорний) та багато інших.
     Районна організації Товариства Червоного Хреста продовжує працювати над реалізацією 10-и довгострокових гуманітарних програм. Одна із них - служба милосердя, в якій трудиться 6 медичних сестер. Вони надають допомогу органам охорони здоров’я в медичному обслуговуванні і догляді за самотніми хворими похилого віку, які потребують ліжкового режиму, але не госпіталізовані.
Так, за 2008 рік була надана стаціонарна допомога 813 хронічно хворим - 10149 відвідувань, 18830 медичних процедур. Крім надання безкоштовної медичної допомоги, сестри милосердя доставляють додому хворим ліки та продукти харчування.
     Щорічно кількість людей, які потребують допомоги від Червоного Хреста, невпинно збільшується, хоча кількість штатних посад в службі милосердя за останнє десятиріччя залишається незмінною.
Вже давно не секрет, що Україна утримує сумну першість серед країн Європи за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Звідси й особлива актуальність проблеми, і гостра необхідність реалізації програм Українського Червоного Хреста, спрямованих на боротьбу з нею.
     Навіть через 20 років від початку поширення епідемії ВІЛ/СНІДу тисячі людей продовжують помирати щодня. Майже 300 тис. українців, за прогнозами Міністерства охорони здоров’я України, помруть від СНІДу до 2014 року. Тривалість життя наших співвітчизників скоротиться на 2-4 роки для чоловіків та на 3-5 років для жінок. А ще прогнозується суттєве збільшення кількості сімей, уражених ВІЛ.
     У нашому районі вперше був зареєстрований ВІЛ-інфікований в 1998 році. З того часу від СНІДу померло 6 чол. І це - молоді люди віком від 20 до 35 років.
Шановні здолбунівчани! Якщо не усвідомимо загрози, яка нависла над людством, нас чекає трагічне майбутнє.
     Пам’ятайте! В сучасній ситуації лише особисте усвідомлення реальної небезпеки СНІДу дає можливість попередити захворювання.
     Декілька слів хочу сказати і про службу розшуку Товариства. Створена вона понад десять років тому з метою з’ясування долі членів роз’єднаних сімей, які постраждали внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій. Люди завжди будуть розшукувати один одного, тому що невідомість про долю близьких - це вічний невтамовний біль у серцях матерів, батьків, сестер, братів і дітей.
     Співробітники цієї єдиної офіційно визнаної в країні служби вже розглянули понад 700 тисяч звернень. З них майже 83 тис. громадян отримали від Товариства Червоного Хреста позитивний результат розшуку.
Запрошую усіх до співпраці в ім’я добра та милосердя.

Comments are now closed for this entry