Аграрії району все частіше задумуються над питаннями збереження озимих і ярих культур. І якими б методами вони не намагалися це зробити, без хімічного захисту все ж не обійтися.
Правильно підібраний під конкретні цілі та з оптимальною нормою внесення препарат - це половина успіху на шляху до отримання високого врожаю. Вчасне застосування такого препарату, тобто в період, коли шкідливі організми (шкідники, бур’яни, хвороби) знаходяться в найсприятливішій стадії розвитку, - друга важлива складова цього процесу. І найголовніше, від чого залежать здоров’я людини і стан екології, - це якість препаратів, які застосовуються.
Все частіше почали з’являтися підробні, фальсифіковані препарати, які спокушають заощадити кошти і придбати начебто «оригінальний товар» за ціною вдвічі нижчою, ніж у офіційних дистриб‘юторів. Вигляд може відповідати оригінальній упаковці, але після застосування таких препаратів буде завдано шкоди довкіллю та людям.
Нині триває сезон посадки картоплі. Перед цим багато хто обробляє бульби протравниками Актара (виробник Сингента), Престиж (Байєр). Державна інспекція захисту рослин звертає увагу на те, що з’явився фальсифікат - Престиж МАХХ, який не зареєстрований і не пройшов державного випробування, має зовсім інші діючі речовини.
Також почастішали випадки підробок препарату Моспілан для боротьби з шкідниками сільськогосподарських культур. Офіційний зареєстрований препарат Моспілан компанії Самміт-Агро Юкрейн (Японія) постачається лише в упаковках 50 і 200 грамів. Є факти нелегального імпортування препарату з Росії в упаковках 0,5 та 1 кг.
Отже, не купуйте засоби захисту рослин на стихійних ринках. Для цього в Здолбунові та Мізочі є спеціалізовані магазини, які перевіряються відповідними органами. В цих торгових закладах кожен препарат відповідає певним стандартам, пройшов випробування і занесений до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.
Кожен оригінальний препарат має номер партії, який можна звірити із сертифікатом якості, дату виробництва, голограму компанії-виробника. Засоби захисту рослин, що реалізуються в роздріб, мають товарні знаки. Швейцарський препарат компанії Сингента чи німецький компанії Байєр не може бути розфасований в Росії чи Запоріжжі!
Перед тим, як купувати будь-який препарат, вимагайте у продавця документи на товар.
За довідками можна звертатися в Здолбунівську державну інспекцію захисту рослин за тел. 2-54-64.
Оксана МУДРАК,
головний державний інспектор
захисту рослин Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry