Інформує відділ реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції

По району у першому кварталі ц. р. зареєстровано
народжень - 158,
смертей - 255,
шлюбів - 55,
розірвань шлюбів – 42,
зміни імені – 3.
Характерно, що цьогорічні цифри мало відрізняються від тих, які були за такий же період торік: народжень – 150, смертей – 256, шлюбів – 55, розлучень – 43, зміни імені – 5.
Пам’ятним став цьогорічний лютий для подружжя Віктора та Марії Корольчуків з Дерманя Першого, в якого 17 лютого в Здолбунівському пологовому будинку народилися дві донечки – Ангеліна та Богдана.


12 березня в Рівненському обласному перинатальному центрі народилося двоє хлопчиків у родині Назарія та Ірини Більчуків з Ільпіня. Назвали малят Тимофієм та Матвієм.
По місту у першому кварталі ц. р. народилося 34 хлопчики та 33 дівчинки, хлопчиків більше було у січні та березні, дівчаток – у лютому.
Нехай доля буде прихильною до усіх новонароджених, дарує їм та їх батькам міцне здоров’я і усілякі гаразди.
Водночас варто нагадати окремі аспекти законодавства, які треба знати батькам. Зокрема, мати, батько дитини, які перебувають у шлюбі, зобов’язані забрати її з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я. Зробити це має і мати, яка не перебуває у шлюбі. Якщо ж батьки не забрали маля, зробити це мають право його баба, дід, інші родичі з дозволу органу опіки та піклування.
Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати її народження в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо у батька та матері вони різні, прізвище дитині дається за згодою батьків. В такому випадку вони можуть також присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.
За згодою батьків визначається ім’я дитини. Їй може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.
Спір між батьками щодо прізвища, імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
По батькові дитини визначається за іменем батька. Дитині, народженій жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство не визначено, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.
Мати і батько мають рівні права щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони в шлюбі між собою. Розірвання його, проживання батьків окремо від дитини, не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, а таких випадків, на жаль, є чимало і в нашому районі, є підставою для покладення на батьків відповідальності, встановленої законом.
Неповнолітні батьки мають такі ж права та обов’язки щодо дитини, як і повнолітні і можуть здійснювати їх самостійно. Є непоодинокі випадки і в нашому районі, коли батьками ставали неповнолітні особи. Хотілося б, щоб такі сім’ї були міцними, а діти в них виховувалися належним чином, були здоровими і щасливими.

Comments are now closed for this entry