На межі двох областей – Тернопільської і Рівненської – підноситься кременецький кряж, що тягнеться до кременецьких гір. Це – гурбенські ліси. Саме тут, в той пам‘ятний 1944-й рік, кращі сини України полягли за її честь і незалежність. Проти них, як засвідчують очевидці, було кинуто в бій регулярні війська. Про ці події уже багато написано, складено чимало віршів, пісень, вони назавжди залишаться героїчною сторінкою в нашій історії, бо повстанський рух в Україні в ті буремні роки був справді масовим.


І знову озвалися пам’яттю гурбенські ліси…
Минулого вівторка громадськість району вшанувала полеглих повстанців у гурбенських лісах. На честь загиблих вояків ОУН-УПА в Свято-Воскресенському монастирі відбулося богослужіння, а потім на території пантеону біля колони Божої Матері – поминальний молебень, який здійснили священики УПЦ Київського Патріархату на чолі з митрополитом Рівненським і Острозьким Євсевієм.

А далі за традицією відбувся мітинг-реквієм. Його відкрив голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. Він надав слово заступнику голови Рівненської обласної держадміністрації Олексію Губанову, який у своєму слові склав шану воякам УПА і запевнив присутніх, що, врешті-решт, будівництво пантеону на Гурбах найближчим часом буде завершено.
На мітингу також виступили митрополит Рівненський і Острозький Євсевій, заступник голови Рівненської обласної ради Валентин Королюк, народні депутати України Віктор Матчук і Юрій Прокопчук, письменник Микола Поровський, голова обласного братства вояків УПА ім. Клима Савура Олексій Мануйлик, голова Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна, голова обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Євген Здирко, депутат обласної ради Сергій Олексіюк, настоятель Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на повстанських могилах ієромонах Нифонт та інші. У своїх промовах вони говорили про суспільно-політичну ситуацію в Україні, про нестабільність в економіці, про події навколо присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

До підніжжя братської могили вояків УПА лягли квіти та гірлянда слави від вдячних патріотів України.
Голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. Шухевича Олег Тищенко вручив сину Семена Котика, курінного командира УПА "Докса", почесну відзнаку "Гурбенський щит" (на фото внизу праворуч).
В торжествах з вшанування вояків УПА брали участь народний аматорський хор, дует у складі Олександра Стельмащука і Михайла Хоменка, фольклорний гурт “Мірина” районного будинку культури, народний аматорський фольклорний ансамбль “Родовід” с. Нова Мощаниця, читець Оксана Мартинюк.

Євген Шилан.
На фото: фрагменти урочистостей з вшанування вояків УПА на Гурбах.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry