Ти знаєш, що ти – людина?
Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні.

Василь Симоненко.

29 березня в районному будинку культури відбувся захід за участю митців Рівненської обласної філармонії - заслуженого артиста України Тараса Денисюка (тенор), солістки філармонії Світлани Жуковської (сопрано), заслуженого діяча мистецтв України Володимира Горбатюка, концертмейстера Ірини Козачук та ведучої, заслуженої артистки України Галини Горбатюк.
Актуальна у наш час наскрізна тема дійства - “Ти знаєш, що ти – людина!” – була висвітлена через творчість поетів та письменників 60-х років ХХ ст., таких, як Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Борис Олійник, Василь Стус, Іван Драч та ін. Артисти, переймаючись подіями тієї пори, цікаво і майстерно розповіли учням Здолбунівських шкіл про “тих, хто боровся, та не корився”, когорту “шістдесятників”, головні ідеї яких – нація, рідні мова і культура, свобода художньої творчості. Людині як особистості ці митці теж приділяли значну увагу.
Під час концерту зі сцени лунали величальна “Пісня про матір” на слова Б. Олійника, пісні на слова В. Стуса “Народ мій є!” і В. Симоненка “Лебеді материнства”. Під час виконання останньої по залу літав, випадково туди потрапивши, голуб, як вісник ніжності, миру й добра.
На жаль, наші сучасники відрізняються від інтелігентів доби “шістдесятників”. У людській свідомості почали нівелюватися, втрачати значимість поняття “Батьківщина” і розуміння ролі національної мови в житті. Люди стали забувати про свою високу сутність, йдучи за інстинктами, перетворювати життя на животіння. А, власне, від цього й намагались застерегти, доносячи істину, “шістдесятники”. Без їхнього впливу на уми, мабуть, не було б ні “пробуджених” 90-х, ні сьогодення.
Програма, представлена артистами Рівненської філармонії, для багатьох стала поштовхом до роздумів. Я ж хочу звернутись до кожного: “А ти, знаєш, що ти – людина, і що ти робиш для того, щоб нею бути?”
Анастасія УШИНСЬКА,
учениця 11 класу
Здолбунівської гімназії.

Comments are now closed for this entry