Ім’я Христа, як сонце, сяє,
Любові шле тепло з небес.
І Україна вся співає:
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!

Святе Воскресіння Христове (Пасха) - головне свято християнського світу. У Воскресінні бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування.
В Україні відзначати Пасху почали наприкінці першого тисячоліття, з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, і це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом - ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марія, мати Якова, та Соломія прийшли до гробу з пахощами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожній гріб. Тоді схвильованим жінкам з’явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.
Великодня служба Божа триває всю ніч. Її найурочистіший момент настає опівночі, коли священик сповіщає: «Христос Воскрес!», а всі присутні відповідають. «Воістину Воскрес!» Після служби процесія тричі обходить навколо церкви, а потім починається освячення обрядових пасхальних страв: пасок, крашанок, ковбас та ін. Після церковної служби люди розходяться по домівках і починають «розговлятися».
На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Якщо хтось помирає на Великдень, то вважається, що його щаслива душа піде просто до неба, бо того дня «небо отворено».
Після розговин починали дзвонити на дзвіниці. А хто перший задзвонив, той найпершим обробить жниво, і буде в нього найкраще збіжжя.

Comments are now closed for this entry