Порушення права на інформацію, а саме: неправомірна відмова у наданні інформації, несвоєчасна або неповна інформація, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до Законів України «Про інформацію» або «Про звернення громадян», тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 212-3 КуаАП.      Згідно з приміткою вказаної статті посадові особи, на яких поширюється дія Закону України «Про боротьбу з корупцією», за такі діяння, відповідно до цього закону, притягуються до відповідальності.
Прокуратурою району проведено перевірку додержання службовими особами органів місцевого самоврядування вимог Закону України «Про звернення громадян», у ході якої виявлено ряд порушень.
Зокрема, в Дерманській Першій сільській раді виявлено випадки відмови сільським головою в наданні громадянам інформації, що є обов’язковим згідно із Законом України «Про зверення громадян». Цим самим сільський голова допустила порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
     Прокурором району стосовно вказаного сільського голови складено протокол про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, за п. г ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», який Здолбунівським районним судом розглянуто по суті.
Олена ХОДАК,
заступник прокурора району.


Comments are now closed for this entry