Ще в листопаді 2008 року співробітниками СБУ в Рівненській області була припинена протиправна діяльність приватного підприємства, яке, використовуючи сфальсифіковані документи, здійснило контрабандне переміщення через митний кордон України лісоматеріалів для виготовлення європіддонів.
За ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, стасовно засновника підприємства було порушено кримінальну справу. В ході її встановлено, що з метою отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, необхідних для оформлення митних операцій, цей підприємець подав у Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства фіктивні товаро-транспортні накладні, акти закупки, дублікати ордерів на сировину, отриману нібито від державних та військових лісових господарств, фізичних осіб-підприємців.
Далі отримані шахрайським шляхом сертифікати зловмисник направив разом з іншими необхідними документами на митницю, якою було здійснено митне оформлення товару та надано дозвіл на його відправку на адресу однієї з комерційних структур в Німеччині. Загальна митна вартість незаконно вивезеної лісосировини перевищила 340 тис. грн.
У жовтні 2009 року Рівненський міський суд, всебічно розглянувши матеріали кримінальної справи, що надійшла з СБУ, визнав засновника приватного підприємства винним у скоєнні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України: ч. 1 ст. 201 (контрабанда); ч. 1 ст.357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем); ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів);
ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), та призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі з конфіскацією предметів контрабанди та позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю.
У лютому 2010 року рішенням Апеляційного суду Рівненської області вирок Рівненського міського суду стосовно бізнесмена залишено без змін.
Прес-група УСБУ в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry