На фото: Марія СТРАХАНЮК-НИЧ з почесною нагородою. 

     Життя Марії Страханюк-Нич, якій незабаром виповниться дев’яносто років, було сповненим тяжких випробувань, утисків з боку радянської влади, політичних переслідувань, поневірянь по таборах за її націоналісничні погляди, прагнення бачити Україну незалежною державою.
Пані Марія завжди була в гущі політичних подій, відкрито висловлювала свої думки, свою позицію. Вона - активний учасник Норильського повстання, яке було організованим виступом політичних в’язнів проти свавілля тодішньої влади і репресій.

     Днями голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Р. Шухевича Олег Тищенко завітав до Здолбунівського будинку-інтернату для людей похилого віку, де проживає пані Марія, і вручив їй орден «55 років Норильського повстання». В цій урочистій церемонії взяли участь і привітали патріотку з почесною нагородою голова райдержадміністрації Любомир Кінах та голова районної ради Василь Тимощук. В свою чергу пані Марія поділилася спогадами про свою діяльність, нелегке життя, яке присвятила безкорисливому служінню Україні.
Фото і текст 
Євгена ШИЛАНА. 

Comments are now closed for this entry