Наслідки соціально-економічної кризи відчутно позначилися чи не на кожній сім’ї, виявили їхню психологічну непідготовленість, нездатність розв’язувати проблеми сьогодення, провокуючи конфліктні ситуації між батьками та дітьми. Щоб забезпечити свої родини найнеобхіднішим, батьки витрачають багато часу, що спричиняє дефіцит останього у спілкуванні з дитиною. Тому все більше неповнолітніх залишаються наодинці зі своїми проблемами, зростає число тих, чия поведінка виходить за межі правових і моральних норм.


Збільшилась кількість функціонально неспроможних сімей, де батьки пиячать, не займаються вихованням своїх неповнолітніх дітей, часто не знають, чим займається дитина, з ким проводить вільний час, а іноді навіть, де вона ночує, по кілька днів не повертаючись додому. Все це призводить до того, що підліток залишає домівку і їде подорожувати, шукати іншого життя.
Працівниками кримінальної міліції у справах дітей лінійного відділу на ст. Здолбунів УМВСУ на Львівській залізниці з початку 2010 року у відділок доставлено 19 неповнолітніх. З більшістю з них проводились бесіди профілактичного характеру на правову тематику. Як свідчить аналіз, з кожним роком кількість мандрівників не зменшується. В розмові з неповнолітніми втікачами часто доводиться чути одне й те ж: батько та мама п’ють горілку або батько перебуває в місцях позбавлення волі, а мама випиває, в хаті немає що їсти. Під час перевірки такі факти нерідко підтверджуються.
Зустрівши малого жебрака в потязі, в підземному переході, на вулиці, задумайтесь, а чи варто давати йому гроші? Адже ці кошти (а за “робочий” день це може бути більше 100 гривень) частіше йдуть на цигарки, клей, алкоголь, наркотики. Ваша милостиня не наближує час повернення дитини додому, а навпаки, дає можливість далі продовжувати мандри. 3 доставлених в міліцію дітей половина пішла з хороших, дружніх сімей. Причина - бажання подорожувати.
Одним з головних завдань, які стоять перед працівниками кримінальної міліції у справах дітей, є розв’язання проблеми бездоглядності як однієї з головних причин, що передує скоєнню неповнолітніми правопорушень. Для цього налагоджується тісна взаємодія з іншими органами, службами, соціальними установами для неповнолітніх, виявляються неблагополучні сім’ї, організовуються індивідуально-профілактичні заходи щодо дітей, схильних до вчинення правопорушень, тощо.
Для успішного вирішення цих завдань необхідно всім - працівникам міліції, шкіл, організацій, а в першу чергу батькам більше уваги звертати на проблеми дітей, тому що вони - наше майбутнє.
Микола КАШИЦЬКИЙ,
старший оперуповноважений
кримінальної міліції у справах дітей лінійного відділу на ст. Здолбунів
УМВСУ на Львівській залізниці,
старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry