“Твою пісню Україна повік не забуде”

Під такою назвою в Ільпінському сільському клубі відбулося шевченківське свято. Його учасники мали змогу ознайомитися з оформленими тут виставками - книжково-ілюстративною “Т. Г. Шевченко – син України” та виробів народних умільців І. Пилипчук і В. Шевчука, які органузувала завідуюча бібліотекою-філією с. Ільпінь Є. Пилипчук.
В рамках свята прозвучала літературно-музична композиція “Тобі, Кобзарю, наш уклін і слава” у виконанні вчительки ЗОШ І ст. с. Ільпінь З. Гриськової, завідуючої клубом Т. Босюк, завідуючої бібліотекою-філією с. Богдашів Є. Самолюк, учасниці художньої самодіяльності Ю. Рудюк.
На шевченківському дійстві читалися твори Великого Кобзаря, звучали пісні на слова Т. Шевченка у виконанні дитячого хору та учасників художньої самодіяльності Ільпінського сільського клубу.
Мирослава КРАВЕЦЬ,
учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунова.


Жива душа поетова святая

В нашій історії є люди, як сонце. Саме таким сонцем на блакитному небі України є наш безсмертний Тарас Шевченко. Він відкрив світу велич і красу нашої мови. Значення його поезії вічне, а сьогодні слово генія, як ніколи, актуальне.
Цими днями в районному будинку культури відбувся традиційний огляд-конкурс читців-аматорів “Кобзарева струна не вмирає”, на який представили свої програми 17 гуртків художнього читання.
За кращу оригінальність режисерського бачення, високу майстерність, актуальність теми слід відзначити літературно-музичні композиції “Свіча, запалена від серця” (будинок культури с. Здовбиця), “Жива душа поетова святая” (будинок культури с. Дермань Перший), “Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став” (клуб с. Дермань Другий), “Шевченко й Батьківщина” (будинок культури с. Глинськ), ”Духовна велич Кобзаря” (будинок культури с. Гільча Друга), “Україна велика повстане зі сну” (будинок культури с. Копитків), “Шевченкова свіча” (клуб с. Нова Мощаниця).

Відзначились на обласній сцені

Кращі читці гуртків художньої самодіяльності нашого району брали участь і в обласному огляді-конкурсі “Кобзарева струна не вмирає”, який проходив у міському будинку культури Рівного.
Журі відзначило дипломами за актуальність програми читця з будинку культури с. Дермань Перший Світлану Мартинюк та учасників дитячого гуртка художнього читання районного будинку культури м. Здолбунова, які представили літературно-музичну композицію “Свою Україну любіть, за неї Господа моліть” (художній керівник С. Рогова).
Світлана РОГОВА,
провідний методист РБК.

Comments are now closed for this entry