19 березня відбувся черговий семінар-навчання голів та секретарів місцевих рад району. 
Новопризначений керуючий Здолбунівським відділенням Ощадбанку України, депутат обласної ради Я. Є. Бараболя, якого представив голова райради В. О. Тимощук, закликав керівників органів місцевого самоврядування до співпраці, розповівши про переваги саме цієї банківської установи, та про те, що, на його думку, треба зробити, аби розширити сферу надання послуг населенню. Зокрема, передбачено збільшити кількість філій, встановити банкомати тощо.      Начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О. В. Горпенюк порушила перед присутніми окремі питання розвитку тваринницької галузі в районі, відзначила, що недостатнє фінансування програми сервісного обслуговування худоби може звести нанівець добру справу, розпочату у районі.
     Невтішну інформацію повідомила начальник управління економіки В. В. Бухало: 2 березня розпорядженням голови ОДА затверджено нову обласну маршрутну мережу. Численні пропозиції здолбунівчан, які були подані в Рівне, рішення районної ради до уваги там взяті не були. В цілому по району скорочено 192 оборотних рейси, в т. ч. 70 - за маршрутом Рівне-Здолбунів. Із 22 міжміських маршрутів (село-Рівне) залишилось лише 9. Тож багатьом сельчанам, аби добратися до обласного центру, доведеться робити пересадку у Здолбунові. Ті перевізники, у яких строк дії виграних тендерів не закінчився, працюватимуть у старому режимі, нові ж дозволи видаватимуть, враховуючи нову маршрутну мережу.
     Почута інформація викликала обурення у багатьох сільських голів, адже це нововведення суттєво погіршить стан обслуговування населення. Як зауважив голова районної ради В. О. Тимощук, тепер жителям району треба домагатися, аби у затверджену мережу були внесені відповідні зміни.
Про організацію роботи з документами у виконкомах місцевих рад вели мову завідувач сектора контролю РДА Ж. А. Батрона та керуюча справами апарату районної ради Н. О. Біндюк. 
Із методичним рекомендаціями щодо організації погосподарського обліку у сільських радах, розповіддю про надання консультацій стосовно виду економічної діяльності особам, які вирішили зайнятися підприємництвом, виступила начальник управління статистики в Здолбунівському районі Л. Т. Павлюк. 
     Під час семінару було розглянуто і таке важливе питання, як хід виконання в районі Указу Президента України щодо створення сприятливих умов життєдіяльності для осіб з обмеженими можливостями. Як зауважила начальник управління праці та соціального захисту населення О. І Єфімчук, розпочату справу так і не закінчено. Більше того, лише 16% облаштованих пандусів відповідають нормам. Тому тепер доведеться виправляти помилки, як би складно не було, враховуючи реалії сьогодення.
     Продовжуючи цю тему, перший заступник голови райдержадміністрації І. В. Бандюк нагадав керівникам органів місцевого самоврядування про основні вимоги до встановлення пандусів та відповів на запитання. 
     Чимало корисної інформації дізналися присутні і з виступу начальника відділення 167 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом у галузі оборонної роботи 
     О. В. Котюбіна. Як зауважив він, у сільських радах ще недостатньо інформації про службу за контрактом, тому молодь не може скористатися таким способом працевлаштування. Звісно, служба має свої складнощі. Але, попри це, молодь району дедалі частіше обирає її для себе.
     Чимало запитань було у голів місцевих рад до директора районного центру зайнятості населення С. М. Бабича, який проінформував про зміни у законодавстві про зайнятість населення. Мова йшла про новий порядок взяття на облік осіб, які є членами особистих селянських господарств. Тепер, якщо людина до моменту звернення в службу має підтверджений стаж роботи у 26 календарних тижнів протягом року, то їй надають статус безробітного. Нині чітко регламентується таке поняття, як підходяща робота. Виділені на цей рік кошти на організацію громадських робіт за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття дадуть змогу залучити до них трохи менше як 400 осіб. Цього недостатньо, зважаючи на потреби району. Однак у центрі зайнятості сподіваються, що у другому півріччі ситуація з фінансуванням громадських робіт за рахунок Фонду може поліпшитися.
     Загалом, під час семінару його учасники дізнались чимало нової інформації, отримали консультації з питань, які їх цікавили. Все це стане їм у нагоді, адже сьогодення нині особливо багате на усілякі зміни та нововведення, які одразу і всебічно охопити складно.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry