йшлося на черговому засіданні колегії РДА, яке відбулося 25 лютого

Ця проблема для нашого району є надзвичайно болючою. Більше того, останнім часом намітилась тенденція до збільшення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах, недодержання законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Якщо на 1 січня ц. р. заборгованість складала 477,4 тис. грн., то на 1 лютого, згідно з статистичними даними, - 679,4 тис. грн. Крім того, що з початку року вона збільшилась у ТзОВ “Новітні крохмальні технології”, КП “Міське будинкоуправління № 1”, АВКТ ВТ “Завод залізобетонних конструкцій”, ВАТ “Завод нестандартного обладнання”, ряди “боржників” поповнили ще 5 підприємств: ТзОВ “Гідротехнік-2005”, ТзОВ “Торговий дім “Крохмальні технології”, ТОВ “Племзавод”, ТзОВ “Горинь-інвест”, ВАТ “Завод будівельних матеріалів”. Як зауважив на засіданні колегії представник останнього підприємства, заборгованість з виплати заробітної плати вдалося погасити.


Згідно з даними управління ПФУ в Здолбунівському районі, працівники 11 підприємств отримали в грудні минулого року заробітну плату нижчу від встановленого в державі мінімального розміру.
Про те, яких заходів вживають в районі для розв’язання названих вище проблем, інформували на засіданні колегії райдержадміністрації перший заступник голови РДА І. В. Бандюк та в.о. начальника відділу Державної виконавчої служби районного управління юстиції І. Б. Сінкевич.
В минулому році відбулося 10 засідань районної комісії з питань заробітної плати, праці та соціальної політики. Заслухано 59 керівників економічно активних підприємств, які допустили заборгованість з виплати заробітної плати, а також керівників, які не забезпечили виплату її у розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня. Підприємствам-боржникам доводяться графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати. В прокуратуру направлялися листи з проханням вжити заходів до керівників, які нарощують обсяги такої заборгованості.
Майже 45% заборгованості по району складає заборгованість по ТзОВ “НКТ”. Часті зміни керівництва на цьому підприємстві ускладнюють оперативний контроль за нарахованою, але не виплаченою заробітною платою. На розгляд суду торік надійшло понад 150 позовних заяв, підготовлених прокуратурою району та поданих особисто працівниками підприємства про стягнення заборгованої зарплатні з ТзОВ “НКТ”. На сьогодні в Державній виконавчій службі знаходиться 131 виконавчий документ на суму 313,1 тис. грн. заборгованої заробітної плати, в основному працівникам "НКТ".
Крім того, на 1 лютого ц. р. підприємство має заборгованість зі сплати страхових внесків до районного управління ПФУ на суму 118,4 тис. грн. та по відшкодуванню пільгових пенсій. Оскільки страхові внески сплачено лише по серпень 2008 року, то з цього часу працюючим не враховано стаж роботи.
З метою активізації роботи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати наприкінці минулого року розпорядженням голови РДА було створено тимчасову комісію.
З початку ц. р. прокуратурою району підготовлено 63 позовних заяви про примусове стягнення зарплати з КП “Міське будинкоуправління № 1”. До речі, на засіданні колегії РДА було заслухано інформацію начальника цього комунального підприємства О. В. Хомич про причини допущеної заборгованості.
Проаналізувавши непросту ситуацію, члени колегії намітили шляхи дальших дій, вжиття дієвих заходів всіма причетними до вирішення цього питання службами. Наскільки ефективними вони будуть – покаже найближчий час.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry