Наш мудрий народ правильно сказав, що вивчитись можна на будь-кого, а справжнім вчителем ще треба стати. Для цього необхідно органічно поєднати в собі професіоналізм та високі душевні якості. Таке унікальне поєднання методичної майстерності, фахової обізнаності, сумлінності й відповідального ставлення до роботи, закоханості у свою працю з найкращими людськими якостями, а головне любов’ю до дітей і повагою до колег сповна присутнє в особистості заступника директора з навчальної роботи Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст. Людмили Кіндратівни Шеретюк (на знімку). Саме на таких педагогах тримається освітянське небо. Адже сучасну освіту формують не інструктивні матеріали, не положення та розпорядчі документи, а творчі люди, майстри педагогічної праці. Ними захоплюються учні, їх наслідують колеги.
На роботу в Уїздецьку школу Людмила Кіндратівна прийшла у 1975 р. після закінчення історичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. І ось уже чотири десятиліття вона щоранку поспішає до школи, що стала її другою домівкою. Розум, душу і серце впродовж усіх цих років педагог віддає дітям.
Як мама, проводжаючи дітей в дорогу, віддає часточку свого серця, щоб зігрівало воно їх на життєвих перехрестях, так і Людмила Кіндратівна передає з частиною серця знання. Мабуть велике воно, учительське серце, якщо його вистачає і на своїх дітей, і на учнів, які теж стали рідними. Людмила Кіндратівна не лише відмінний педагог, а й чудова мама. Вона виховала і виростила прекрасних дітей, які продовжили її справу. Син Валерій - кандидат історичних наук, декан історичного факультету РДГУ. Донька Оксана – кандидат політичних наук, викладач кафедри політології інституту слов’янознавства. Близько двадцяти випускників Людмили Кіндратівни теж стали вчителями історії, хорошими фахівцями. З 24 членів педагогічного колективу нашої школи 13 вчителів теж були її учнями.
Людмила Кіндратівна Шеретюк весь час у творчому пошуку. Як вчитель виробила власний методичний стиль, що характеризується різноманітністю та оригінальністю форм і методів, які використовуються у навчальному процесі. Маючи великий практичний досвід, вона не зупиняється на досягнутому, а далі працює над розвитком фахового почерку, вдосконаленням педагогічного рівня. Творчі шукання – стан її душі. Своїми професійними знахідками Людмила Кіндратівна щедро ділиться з колегами. Молодим вчителям завжди допоможе, підкаже, як зробити урок сучасним, цікавим, інноваційним. Уміє вона створити атмосферу добра, зацікавленості, переконати, що сучасний вчитель має відповідати вимогам сьогодення і бути компетентним у багатьох питаннях. Про таких як Людмила Кіндратівна кажуть: “Вчитель від Бога”.
Вражають енергійність та творчий неспокій педагога. За багаторічну сумлінну працю старший вчитель, вчитель вищої категорії Людмила Кіндратівна Шеретюк відзначена грамотами відділу освіти РДА, управління освіти і науки ОДА, Міністерства освіти і науки України. Їй присвоєно звання “Відмінник освіти України”. Нехай же зоря її долі горить яскраво і кришталево чисто ще багато-багато літ, міцним буде здоров’я, гарним настрій. Нехай примножаться цій хорошій людині щастя і добробут.
Оксана КРАВЧУК,
директор Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry