На шляху до реформування кримінально-виконавчої системи

УкраїниСтворити в Україні службу пробації було рекомендовано у листопаді 2006 року в оціночній доповіді експертів Європейського Союзу, яка стосувалася визначення пріоритетів та оцінки потреб широкомасштабного проекту реформування кримінально-виконавчої служби.
Ефективність діяльності служби пробації в європейських країнах є незаперечною, і чим швидше принципи її роботи будуть впроваджуватись в нашій державі, тим безпечніше відчуватиме себе суспільство, а також знайдуть своє місце в суспільстві правопорушники.


Сутність пробації полягає у випробуванні певних категорій злочинців спеціальними юридичними обов’язками, поєднаними з наданням їм різної допомоги реабілітаційного характеру. Її мета полягає у ефективному виправленні засуджених та зведенні до мінімуму, наскільки це можливо, кримінального рецидиву з їхнього боку. Важливою складовою виступає дослідження особистості, яке дозволяє отримати інформацію щодо моральних цінностей конкретних правопорушників, визначити перспективи виховної та соціально-психологічної роботи з ними.
Служба пробації у європейських країнах полегшує роботу правоохоронних органів, судової системи, забезпечує координацію взаємодії державних установ, місцевого самоврядування, неурядових організацій, окремих громадян (волонтерів) в процесі виконання покарань, альтернативних позбавленню волі.
Існування в Україні служби пробації стане реальним свідченням того, що держава не обмежує свободу людини без необхідності, система покарань не носить характеру помсти, кожна людина для суспільства є цінністю і її доля небайдужа державі.
Леонід СІЧКАРУК,
інспектор Здолбунівського міжрайонного відділу
кримінально-виконавчої інспекції управління Департаменту
виконання покарань
в Рівненській області, майор внутрішньої служби.

Comments are now closed for this entry