Пішли в небуття вже багато з тих, кому судилося боронити рідну землю, пережити страхітливі роки фашистської окупації. Вже й діти колишніх фронтовиків стали дідусями і бабусями. А минуле все далі і далі віддаляється від нас. Та ніхто не вправі забути його. І не має значення те, що ми пережили за останній час, які зміни сталися в нашому спільному домі, на нашій землі, в наших душах. Є те, від чого ми не можемо відмовитись, не можемо забути. Це наша історія, наша світла пам’ять про героїв-визволителів Здолбунівщини.
Єдині нев’янучі вінки – це вінки нашої пам’яті. Вона бентежить серце і нагадує, хто ми, чиї ми діти й онуки. У вдячній нашій пам’яті назавжди залишиться вікопомна для здолбунівчан дата – друге лютого 1944 року. Саме в цей день 66 років тому наше місто та район були визволені від фашистських загарбників. І з нагоди цієї річниці минулого вівторка біля Меморіалу Слави в міському сквері відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь представники органів влади та місцевого самоврядування, громадськості, установ і підприємств міста.


Під час цього урочистого заходу виступили перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Бандюк, заступник голови районної ради Яків Мельник, секретар міської ради Валентина Капітула, голова Здолбунівської районної ради ветеранів війни і праці Надія Щерба. Вони привітали усіх з цією славною датою і закликали бути гідними тих, хто подарував нам радість життя, розтоптавши в кривавій битві фашизм, утвердивши мир.
З вітальними словами до присутніх звернулися учні місцевої гімназії Ольга Сокол, Олександр Яцало та Микола Шміт.
До підніжжя братської могили полеглим вдячні нащадки поклали корзини квітів, вшанували їх пам’ять Хвилиною мовчання.
Євген Шилан.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry