Що означає для дитини “щастя”? Звичайно, це зрозумілі усім поняття: “здоров’я”, “мама”, “тато”, “мир і злагода в сім’ї”. Але це ще й такі абстрактні речі, без яких щастя для дитини не є повним, справжнім. Це віра в доброту людей, в любов, у казку, а особливо, коли її, цієї казки, чекаєш надто довго.
І хоча цей осінньо-зимовий період підкинув такі неприємні сюрпризи, як грип і карантин, а для дітей - відміну новорічних дійств, довгоочікуване малечею свято усе ж таки відбулось. У перші після зимових канікул дні до Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст. завітав генеральний директор ВАТ “Укрцемремонт” М. А. Романуха – привіз новорічні подарунки для всіх учнів. Діти і вчителі вдячні йому за чуйне, добре серце, турботу про школу, адже Мирослав Аркадійович став уже постійним гостем у школі на випускних вечорах, святах “Останнього” і “Першого” дзвоників.
Святковий, новорічно-різдвяний, настрій школярів підтримав і проведений вчителями-класоводами Є. О. Мартинчук, В. М. Капітулою, С. М. Корнійчук, М. А. Савчук з учнями 1-4 класів ранок. Під час нього діти колядували, щедрували, засівали, танцювали і веселились. Від побаченого в захваті були і батьки учнів, і присутні гості.
Найбільшим же новорічним дивом для наших дітей стала поїздка до головної красуні-ялинки області у м. Рівне. Після проїзду у велетні-автобусі єврокласу до обласного центру учасники екскурсії посмакували обідом у їдальні ОДА і рушили до обласного лялькового театру. Діти були там вперше. Неможливо передати їх настрій під час святкового театралізованого дійства з цікавими персонажами. Награвшись досхочу, хлопчики та дівчатка попрямували до театральної зали на перегляд вистави.
Дізнавшись, звідки прибули юні глядачі, директор театру надав нашим учням найкращі місця у залі, а все новорічне дійство зробив безкоштовним. Близькість до сцени, веселі ляльки, вдало підібране озвучення і гарно зіграні ролі надавали відчуття безпосередньої участі в казці.
Побували учні з вчителями і біля найкрасивішої в області ялинки, сфотографувались біля неї, купили на згадку сувеніри, взяли участь в атракціонах. Діти покатались на симпатичних поні із зоопарку. Співаючи колядки, щедрівки та веселі українські пісні, мандрівники повертались додому, де на них і їх розповіді про поїздку чекали батьки.
Я ж, від імені учнівського та вчительського колективів, батьків школярів хочу подякувати людям, які допомогли в організації цієї мандрівки. Насамперед голові РДА Л. Кінаху, голові районної ради В. Тимощуку, активістам районної організації “Наша Україна” Г. Давидчук, І. Бандюку, О. Сумку, С. Кондрачуку, Ю. Пшеничному, Л. Герасимчуку, директору Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.
С. Козік та Ступнівського агротехнічного ліцею В. Грицану. Особлива вдячність головному спонсору, великому патріоту нашої землі, щирому нашоукраїнцю, голові профспілки працівників культури району, викладачу Здолбунівської музичної школи І. Пшеничному.
Новорічно-різдвяне свято відбулось. І тепер ніхто в світі у наших дітей не відніме віри у Бога, віри в чудеса. Я бажаю її усім нам, бо тоді й світ стане іншим, добрішим.
Віктор Татарин,
вчитель Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.

Comments are now closed for this entry