Рік, що минає, був для більшості з нас непростим. Далася взнаки економічна криза. Вивільнення працюючих, відпустки без збереження заробітку, зменшення зарплат – все це її ознаки. А ще зростала вартість житлово-комунальних послуг, у пам’яті - черги за “дешевим” цукром, введення епідемічного періоду з грипу із запровадженням карантину тощо.
Проте, попри труднощі, люди наші продовжували працювати, вчитися. Серед народжених у цьому році немовлят 10 двійнят – 7 хлопчиків та 3 дівчаток.

 

* Пам’ятним був 2009-ий рік для жителів Бущі. Майже 4 роки вирішувалося питання газифікації цього населеного пункту. І, врешті-решт, біля місцевого ФАПу було запалено газовий факел.
* У фермерському господарстві ім. Шевченка втілено в життя інноваційний проект “Створення замкненого циклу виробництва біодизеля з власної сировини”, який було реалізовано за фінансової підтримки Скандинавської екологічної корпорації.
У ВАТ “Волинь-Цемент” тривали роботи щодо переведення обертових печей підприємства з газу на вугільне паливо – про це йшлося на громадських слуханнях, які відбулися у міській раді.
* ЗАТ “Завод пластмасових виробів “Іскра” визнано одним із лідерів економіки нашої країни, а його керівника – В. І. Фурманчука нагороджено орденом “Зірка економіки України” ІІІ ступеня. 
* На сторінках газети тривало обговорення проекту Конституції Президента України Віктора Ющенка.
* На позачерговій 38 сесії районної ради затверджено символіку Здолбунівського району – Герб і Прапор.
* Наприкінці листопада на зібранні керівників органів місцевого самоврядування Здолбунівщини утворено районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
* В рамках відзначення Дня міста в Здолбунові було урочисто відкрито оновлену центральну вулицю Б. Хмельницького.
* Як символ єдності, правди й віри у майбутнє України постав у селищі цементників пам’ятник Кобзареві. Урочисте відкриття його відбулось у день 148-ї річниці перепоховання останків Т. Г. Шевченка на Чернечій горі. 
* Рік був багатим на ювілеї. Здолбунівчани урочисто відзначили 65 річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
* У січні побачив світ 9-тисячний номер районної газети “Нове життя”, а у жовтні виповнилося 70 років з часу виходу в світ першого номера цього часопису.
* Жителі Глинська урочисто відзначили 525-річчя свого села. Під час святкування відбулася презентація книги Леоніда Мазурця “Історична розвідка давнього, пізнішого і недалекого минулого села Глинськ”.
* Сімдесятирічні ювілеї своїх підприємств відзначили колективи вагонного депо, дистанції сигналізації та зв’язку, а також ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. 10 років виповнилося компанії “Автоленд”.
* 70 років минуло з часу утворення Рівненської області. В урочистостях, які відбулися з цієї нагоди в обласному центрі, взяв участь Президент України Віктор Ющенко. Глава держави вручив нагороди працівникам підприємств, установ та організацій Рівненщини. Серед нагороджених - голова районної ради Василь Олексійович Тимощук. Він удостоєний ордена Данила Галицького.
* Ювілейні зібрання відбулися в нашому районі із нагоди 10-річчя ВО “Батьківщина” та 20-річчя утворення Народного Руху України за перебудову.
* Упродовж року Здолбунівщина декілька раз приймала гостей з Польщі. У березні з одноденним візитом побував у нашому місті генеральний консул Республіки Польща в 
м. Луцьку Томаш Янік. Наприкінці квітня на запрошення районної ради на Здолбунівщині перебувала делегація керівництва повіту Свіднік Республіки Польща. Із 5-денним творчим візитом до вихованців Здолбунівського міського ЦТДЮ завітала делегація дітей з м. Здунська Воля Лодзької області.
* Весною з благодійною місією Здолбунів відвідали голландці. У складі делегації були члени релігійної благодійної організації (реформаторської церкви Голландії) та голландського Червоного Хреста.
* З почуттям особливого патріотизму та національного піднесення зустріли здолбунівчани 18-у річницю незалежності України.
* По-особливому урочистим було святкування Дня Перемоги у Мізочі в реконструйованому селищному сквері. Біля оновленої гранітної стели на честь загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни відбувся святковий мітинг.
* Цьогоріч Дермань знову приймав гостей – учасників літературно-мистецького свята “Дерманський світильник”.
* Жителі району урочисто відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та 67 річницю створення УПА, вшанували пам’ять загиблих на Гурбах та жертв голодоморів і політичних репресій в Україні.
* Чимало нових талантів розкрив 6 районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів. Його заключний тур відбувся у Здовбиці. Абсолютну перемогу святкувала команда КДК Глинської сільської ради.
* Кінець року характеризувався активізацією підготовки до виборів Президента України. Різні політичні сили вели боротьбу за своїх виборців. Наскільки ефективною була вона - дізнаємось вже наступного року.

Comments are now closed for this entry