Всім відомо, що коректна поведінка на дорозі та дотримання правил дорожнього руху вкрай важливі як для пішоходів, так і для водіїв. Адже останнім часом, за світовою статистикою, автомобільний транспорт став найнебезпечнішим транспортом на землі. Саме для того, щоб посилити відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху, з листопада 2008 року було внесено зміни до Правил дорожнього руху. Зміни було внесено безпосередньо до видів покарань за порушення. Одним з них є громадські роботи.Виконання таких покарань покладено на кримінально-виконавчу інспекцію управління державного департаменту України з питань виконання покарань.
Громадські роботи – це, в першу чергу, безоплатні, суспільно корисні роботи, які порушники правил дорожнього руху відпрацьовують за місцем проживанням. Згідно з нововведеннями, громадські роботи можуть призначатись на термін від 20 до 60 годин і відпрацьовуватись не більше 4 годин в день у вільний від основної роботи та навчання час. З судів постанови надходять до кримінально-виконавчих інспекцій, куди негайно викликаються особи, притягнуті до адміністративної відповідальності, для заведення особової справи і подальшого направлення до органів місцевого самоврядування для надання їм роботи, яку визначають керівники органів місцевого самоврядування. В основному це роботи з благоустрою територій сільських, селищної та міської рад.
Порушникам, які вважають, що можна не відпрацьовувати призначене стягнення, передбачено заміну громадських робіт на арешт. В разі встановлення факту порушення умов відбування стягнення, за поданням кримінально-виконавчої інспекції до суду, громадські роботи замінюються на арешт (5 годин громадських робіт відповідають добі арешту).
Так, з початку 2009 року, до кримінально-виконавчої інспекції Здолбунівського району надійшло на виконання 174 постанови стосовно осіб, затриманих працівниками державної автомобільної інспекції за порушення правил дорожнього руху. Всі вони були направлені до сільських, селищної та міської рад для відпрацювання годин, призначених постановами суду.
Отож, багатьом мешканцям нашого району доводиться з-за керма свого улюбленого транспортного засобу переходити на дороги міста і сіл з віником чи лопатою в руках. Порада всім учасникам дорожнього руху: подумайте перед тим, як сідати за кермо свого транспортного засобу в нетверезому стані чи порушувати інші Правила дорожнього руху. Варте це вашого життя, чи життя того, хто може постраждати через вашу безпечність та безвідповідальність.
Олександр Іванов,
інспектор кримінально-виконавчої інспекції Здолбунівського району,
ст. лейтенант внутрішньої служби.

Comments are now closed for this entry