У нашому районі понад двісті Почесних донорів України. На папері вони користуються пільгами, але справжньої турботи про цих людей не відчувається. Правда, у минулому, двадцятому столітті, цих громадян належно пошановували.
Почесним донором України є й житель м. Здолбунова Валерій Мосальов. Вісімдесят разів він здавав свою кров для потерпілих. На Здолбунівському заводі нестандартного обладнання, де він тривалий час працював, його цінували, ставили у приклад іншим. А нині, як і всіх Почесних донорів, забули.
- Справді, донорство у нашій державі кинуто напризволяще, - розповідає голова районного комітету Товариства Червоного Хреста України Володимир Бородій. – Наша громадська організація лише пропагує цю благородну справу, а всі функціональні обов‘язки по донорству покладені на районну лікарню. І через брак коштів у бюджеті місцеві чиновники не можуть підтримувати Почесних донорів і морально, і матеріально.
Можливо, в недалекому майбутньому і зажевріє надія на кращі часи, коли не лише Почесних донорів України, але й інших знаних громадян публічно вшановуватимуть і надсилатимуть їм вітальні листівки на державні свята.
Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry