Минулого понеділка в кімнаті депутата районної ради відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня місцевого самоврядування

Офіційний статус свята – гарний привід для того, щоб осмислити пройдений шлях, згадати добрі і славні діла протягом року, вшанувати тих, хто нині має відповідальний статус у сфері місцевого самоврядування. І таким приводом уже багато років поспіль користуються, аби підсумувати вчорашній день і дати старт завтрашньому.
З вітальним словом звернувся до присутніх у залі голова районної ради Василь Тимощук.
- Сьогоднішнє свято – свято не лише тих, хто працює в органах місцевого самоврядування, а й усіх виборців. Відзначення його на офіційному державному рівні ще раз засвідчує те велике значення, яке надається в Україні цій провідній ланці державотворення. Саме через органи самоврядування громадяни реалізують своє право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, право відстоювати інтереси територіальних громад, - зазначив Василь Олексійович.
Місцеве самоврядування є однією з давніх традицій Української держави. Фактично відродження місцевого самоврядування в Україні, у широкому розумінні цього слова, почалося після обрання депутатів Верховної Ради та місцевих рад у березні 1990 року. Україна за 18 років зробила важливі кроки на шляху становлення та конституційного закріплення основ місцевого самоврядування.


Як продовжив далі В. Тимощук, нам доведеться пройти довгий, і, очевидно, нелегкий шлях до реалізації у державі повноцінної моделі місцевого самоврядування, яка б була спроможна забезпечити надання необхідних послуг громадянам, задовольнити їхні потреби та захистити права.

Вже сьогодні у районі прагнуть організувати свою роботу так, аби районна рада як орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад району, якомога повніше і ефективніше виконувала свої повноваження, компетентно приймала рішення, від яких залежить стан розвитку територій та добробут населення району.
У районі налічується 22 територіальні громади. На березневих виборах 2006 року обрано 308 депутатів сільських, 20 селищної, 40 міської та 50 районної рад. Депутати районної ради обрані від семи політичних партій і блоків, були сформовані депутатські фракції і групи. Районна рада спрямовує роботу на дієве виконання своїх повноважень, передбачених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Конституцією України, іншими нормативними актами. За одинадцять місяців 2009 року проведено шість сесій районної ради, на яких розглянуто 126 питань. Згідно із планом роботи проводяться дні районної ради в місцевих радах, дні прийому громадян за місцем проживання головою районної ради та його заступником, виїзні депутатські дні, семінари-навчання з головами територіальних громад району, круглі столи, зустрічі депутатів районної ради з керівниками і спеціалістами управлінь та відділів райдержадміністрації, районних установ, організацій.


- Я вважаю себе позафракційним депутатом, - підкреслив В. Тимощук, - і представляю інтереси всієї громади району. Завжди намагаюся відстоювати інтереси кожної з політичних сил, коли вони мають рацію і можуть принести користь для Здолбунівщини.
Протягом року забезпечено належну цілеспрямовану роботу з підготовки та проведення засідань постійних комісій, президій та сесій районної ради, налагоджено співпрацю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на місцях, керівників підприємств, установ, організацій та голів місцевих рад, контролюється виконання прийнятих рішень і рекомендацій сесій та постійних комісій.


На урочистості йшлося про здобутки багатьох сільрад. Особливо часто відзначалась ініціатива місцевої влади у селах Копитків, Спасів, Урвенна, селищі Мізоч. І, звичайно, очільникам територіальних громад були вручені почесні відзнаки за співпрацю з іншими установами, організаціями, підприємствами, за активну участь в громадських заходах, виставках, конкурсах, фестивалях культурно-дозвіллєвих комплексів.
Відзначено було і роботу депутатів усіх рівнів. Особливу високу активність проявляють депутати районної ради О. Галик, Г. Давидчук,
О. Єфімчук, Ю. Лиморенко, С.Ніколіна, П. Мосійчук,
Б. Гайдук, В. Януль, П. Ворон, М. Козачок, В. Дрозд, В. Балабат, О. Дацюк, Й. Гаврищак,
В. Гендиляк, Є. Долгаль,
М. Євчук.
Керівники й актив самоврядних органів розуміють значимість тої нелегкої ноші, яку належить витримувати депутатам, працівникам рад, керівництву виконавчих комітетів, загалом усім, на кому лежить відповідальність за місцеве самоврядування, яке, попри сьогоднішні труднощі, дає можливість робити чимало добрих справ для громади. Оцінити такі прояви, віддати належне наявному набутку – саме цим насамперед продиктовані наші вже традиційні “самоврядні” свята, які після нових наполегливих трудових буднів обов’язково матимуть продовження. Саме на цій оптимістичній ноті завершив свій виступ В. Тимощук.


Професіоналами, людьми, що з любов’ю, добротою та віддачею душевних сил підходять до вирішення проблем громадян, владою, з якою ті спілкуються щодня і за якою визначають, яким же є обличчя держави, назвав працівників органів місцевого самоврядування голова райдержадміністрації Любомир Кінах.
Відзначивши їх сумлінну працю та особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, ряду депутатів місцевих рад В. Тимощук та Л. Кінах вручили грамоти районної ради та райдержадміністрації.
Міський голова Ігор Ольшевський теж привітав своїх колег із Днем місцевого самоврядування, подякував депутатам за згуртованість і співпрацю у вирішенні різних нагальних питань і проблем, висловив сподівання, що місцеве самоврядування в майбутньому стане справжньою основою народовладдя, основою державотворення в незалежній Україні.
З вітальними словами до присутніх також звернулися генеральний директор ВАТ “Волинь-Цемент” Сергій Царук, начальник відділу освіти Валентина Бондарчук, начальник відділу культури та туризму Олег Грушицький, начальник управління праці та соціального захисту населення Ольга Єфімчук, головний лікар району Іван Зима, начальник РВ УМВСУ в Рівненській області Сергій Гандзелевський, голова райспоживспілки Микола Вознюк, керівник м’ясопереробного підприємства “Мізочпродукт” Олександр Андріюк. Вони ж вручили і почесні нагороди окремим керівникам самоврядних організацій.
Почесні грамоти районної ради одержали голови сільських рад Любов Четвержук і Марія Фішер зі Спасова та Копиткова, селищний голова Мізоча Богдан Похилюк, які стали переможцями в конкурсі на звання кращого лідера самоврядної громади.
Євген Шилан.
На фото: фрагменти святкування Дня місцевого самоврядування.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry