Наприкінці минулого року на сесії Спасівської сільської ради було затверджено план соціально-економічного розвитку ради на нинішній рік. Не все, що планували, вдалося зробити з єдиної причини – бракувало коштів.
Основними питаннями, якими опікувалися, були медицина, культура і розвиток села. Нам вдалося придбати і встановити електрообігрівачі у ФАП с. Стеблівка, для опалення якого раніше використовувалось тверде паливо. Планували також зробити сюди подвійні вікна. Але у зв’язку з тим, що наша рада з травня не має власних доходів, а користуємося позикою, яка передбачена тільки для розрахунків за захищеними статтями (заробітна плата, нарахування на неї та оплата енергоносіїв), зробити цього не змогли.
Через брак коштів не придбали водостічні труби на ФАПи, хоча це завдання теж було передбачене планом розвитку ради.
Дещо вдалося зробити для облаштування культосвітніх установ. Зокрема, обгородили територію клубу у с. Стеблівка. Виконали внутрішні роботи у будинку культури с. Спасів, придбали тюль у танцювальний зал, облаштували більярдну кімнату. А от пофарбувати знадвору це приміщення вже не було за що.
Не все, що передбачали, вдалося зробити і щодо соціального розвитку села. Проведено грейдерування грунтових доріг у Спасові та Цуркові, а треба зробити це всюди. Вдалося полагодити половину дороги по вул. Марії Сергієнко. В той же час у жахливому стані знаходиться центральна дорога, яка потребує капітального ремонту і якою опікується облавтодор. Через це виникають проблеми з транспортним обслуговуванням населення. Останнім часом обгородили водонапірні башти, розпочато роботи з виготовлення документації для облаштування сміттєзвалища. Маємо обгородити і розширити територію кладовища у Спасові.
Збільшити дохідну базу бюджету сільської ради можна було б, зробивши коригування грошової оцінки земель, але для цього потрібні чималі кошти. Одну із земельних ділянок ми виставили на аукціон, однак бажаючих отримати її не знаходиться.
Ось так і працюємо. Є велике бажання зробити для сільської громади більше, наші люди того варті, є кому робити, та немає можливостей. Але ми і далі шукатимем шляхів для вирішення проблем громади.
Любов ЧЕТВЕРЖУК,
Спасівський сільський голова.

Comments are now closed for this entry