Один в полі не воїн – цей вираз, як ніде, можна застосувати, розповідаючи про будь-якого сільського чи селищного голову. Адже цю людину на посаду обирає громада, довіряє їй свої та громадські проблеми. Це велика відповідальність, і в першу чергу, перед своєю совістю. Обираючи – люди вірять, що зможеш вирішити якщо не всі, то хоча б більшість їхніх проблем. Але, що може керівник громади без підтримки?
Всі ті хороші справи, які зроблено на території ради, - результат спільної та злагодженої роботи працівників селищної ради, керівників установ та організацій, членів виконавчого комітету, депутатів, керівництва району та області.
Зроблено немало. Для будівництва та лагодження доріг з різних бюджетів було витрачено майже пять з половиною мільйонів гривень. На ремонт та спорудження водогонів використали теж з різних бюджетів майже 300 тис. грн. Встановлено нові системи опалення в двох корпусах та кухні дитячого садка «Малятко», в будинку школярів та молоді, Мізоцькому будинку культури, ФАПі с. Озерко. В останньому ще й полагодили приміщення. Розпочали також капітальний ремонт третього корпусу дитячого дошкільного закладу.
Безперечно, проблем на території селищної ради вистачає, але ми із оптимізмом дивимось вперед і будемо їх вирішувати.
Гостро стоїть питання матеріально-фінансового забезпечення місцевого самоврядування. На сьогодні слід констатувати централізацію бюджетно-фінансового управління, відсутність достатньої доходної бази формування місцевих бюджетів, невиконання державних гарантій фінансування делегованих повноважень, а також відсутність законодавчого регулювання у цій сфері.
Для вдосконалення матеріально-фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування потрібно зміцнити матеріальну та вдосконалити ресурсну базу місцевого та регіонального розвитку, покращити механізм управління об’єктами комунальної власності, створити конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг, запровадити нову модель місцевих податків і зборів. Перелічені проблеми дуже гострі і потребують невідкладного вирішення, що дало б змогу покращити роботу органів місцевого самоврядування.
Богдан ПОХИЛЮК,
Мізоцький селищний голова.

Comments are now closed for this entry