Учнівська команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 завжди має підтримку вчителів та керівника нашого навчального закладу у пізнанні історії рідної країни, прагненні глибше зрозуміти історичні процеси, активно розвивати свої здібності. Зокрема й через участь у районних, обласних історичних та правових турнірах, де школярі мають змогу позмагатися у вмінні презентувати свої знання та захищати їх у словесних боях.
Оскільки результати нашої участі в таких змаганнях на районному й обласному рівнях були успішними, ми отримали право представляти Рівненщину на Все­українському XIX історичному турнірі учнівських команд у м. Запоріжжя. А нещодавно повернулися з цього славетного в історії України міста. Повернулися з безліччю позитивних емоцій і незабутніх вражень, збагатившись новим і надзвичайно цінним досвідом. Адже в ході турніру потрапили у світ гострих і бурхливих дискусій на різні історичні теми, більшість з яких, до речі, актуальні й нині. Ми мали нагоду обговорити чимало питань, пов’язаних з історією України та всесвітньою історією в хронологічному проміжку від ІХ до ХХ століття. Але активно спілкувалися з однолітками й поза турніром.


Учасники, що з’їхалися з усієї України, змагалися, хто краще послідовно й логічно доводитиме свої думки, переконуватиме опонентів у правоті своїх тверджень, вестиме наукову дискусію. Роботу кожної з команд оцінювало компетентне журі - історики, професори, нау­ковці найвищого рівня. Не зважаючи на те, що серед 29 команд наша отримала середній результат, ми дивимось в майбутнє з оптимізмом та маємо велике бажання довести високий рівень своїх знань і можливостей. Тому прагнемо поборотись за перемогу в наступних турнірах, поліпшити досягнутий результат, гідно представити школу, район, область і не підвести мецената.
У Запоріжжі організатори турніру вразили щирою гостинністю, подбали, аби для нас відбулися чудові захопливі екскурсії цим українським містом. Ми, зокрема, відвідали всесвітньо відомий завод з виготовлення двигунів «Мотор-Січ», одну з найбільших в Європі гідро­електростанцій «ДніпроГЕС». Полонила краса широченного Дніпра. Цікавими були й відвідини заповідника «Запорізька Січ» на острові Хортиця, де ми на власні очі побачили побут запорозьких козаків. А те, що в перший день Запоріжжя стрічало нас не найкращою погодою - рясним дощем і холодним пронизливим вітром зусібіч - одразу налаштувало на боротьбу і ніби занурило в історичну епоху козацтва.
Поїздка ця не стала б реальністю без допомоги нашого мецената - депутата Рівненської обласної ради Володимира Олександ­ровича Ковальчука. Саме він посприяв тому, щоб ми отримали змогу духовно й культурно збагатитись, поглибити свої знання з історії, а також чудово провести час. Ми дуже цінуємо надану ним підтримку і щиро надіємось, що Володимир Олександрович й надалі сприятимете розвитку обдарованої молоді. Адже саме за нею майбутнє України!
Євгеній КОЛОС,
учень 10 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

Comments are now closed for this entry