об’єднуються пасічники Рівненщини

Спілка «Пасічники Рівненщини» організована не надто давно - фактично її заснували на зборах бджолярів області 15 листопада 2015 року. До того часу лише в деяких районах діяли пасічницькі осередки, здебільшого неформальні і не пов’язані між собою. Знач­ну допомогу у створенні організації надали наші сусіди з «Братства бджолярів землі Волинської «Ройовий Стан» на чолі з Володимиром Дмитруком. Нині до нашої спілки вже увійшли пасічники Рівненського, Гощанського, Здолбунівського та Острозького районів. Про бажання поповнити спілку «Пасічники Рівненщини» вже заявили й бджолярі інших.


Характерно й те, що до членства у спільноті долучаються не лише пасічники, а й апітерапевти, виробники бджолярського інвентарю, організатори галузевої торгівлі. Серед нас багато людей старшого віку, але є й чимало молодих, є й зовсім юні, які вступили до організації разом з батьками.
Свою діяльність наша спілка розпочала з безкош­товного семінару для всіх пасічників області. Згодом рівняни взяли участь у Малому бджолярському крузі в місті Градизьку на Полтавщині, відвідали пасіку
В. А. Гайдара в закарпатському Мукачевому. Десять делегатів від Рівненщини брали участь у ІХ (позачерговому) з’їзді Спілки пасічників України. Голова обласної організації Олександр Аннєнков, як апітерапевт, відвідав у складі української делегації «Швентокшинське свято бджоли» в Польщі. Четверо наших краян також побували на святкуванні Всепольського дня пасічника в Лідзбраку-Вармінському. Разом з волинськими колегами більше десятка рівненських пасічників здійснили поїздку на Київщину для участі в ХІV Великому бджолярському крузі. Крім того, наші бджолярі брали участь у традиційному ярмарку на «Музейних гостинах» в Рівному, у святі першого меду в Луцьку, святкуванні Днів районних центрів.
Нині спілка «Пасічники Рівненщини» готується до своєрідної презентації, яку заплановано на 4 червня - перший день свята Трійця. У програмі заходу - освячення пасічницької хоругви, урочиста хода центром Рівного до пам’ятника Т. Г. Шевченку. Отож, запрошуємо пасічників і шанувальників бджільництва з усієї України на наше спільне свято. До слова, детальнішу інформацію можна отримати за тел. 096-336-20-49.
Андрій ТИМОЩУК,
голова оргкомітету.

Comments are now closed for this entry