Цьогоріч на Здолбунівщині заходи, пов’язані з вшануванням пам’яті учасників трагічних подій Другої світової війни, відбувалися протягом трьох днів. Сьомого травня у храмах району відслужили панахиди за загиблими та молебні за захисників Вітчизни. Восьмого травня, у День пам’яті та примирення, керманичі району та міста покладали квіти до меморіалів, пам’ятників, військових поховань жертв нацизму та учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни.


Та більшість наших земляків прийшли на урочистості 9 травня. Оскільки погода суттєво погіршилася, дійство вирішили провести у приміщенні Здолбунівського РБК. Спочатку зі сцени духовенство відслужило молебень за захисників України. По тому розпочалися урочисті збори «Пам’ятаємо. Перемагаємо», під час яких виступили голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало, міський голова Ігор Ольшевський та депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк. До слова запросили й голову ГО Братство політв’язнів та репресованих ОУН УПА у Здолбунівському районі Ірину Гринюк.

 


Під час заходу згадали матерів загиблих у нинішній війні земляків - вручили квіти. Діти читали вірші й дарували старшому поколінню букети. А щемливі композиції аматорського духового оркестру Рівненського міського палацу культури «Текстильник» ще довго відлунювали у душах слухачів.
У промовах говорили різне. Наголошували на важливості внутрішнього примирення, згадували про велич перемоги над нацизмом у Другій світовій. Ветерани ж просили підтримки й уваги. Та наскрізною була думка про те, що своєї історії забувати не можна. І берегти пам’ять про тих, хто боронив рідну землю - наш обов’язок. Адже війна - це, насамперед, велика трагедія, яка нищить усе на своєму шляху.


Тому доречними нині видаються слова відомого телеведучого Віталія Гайдукевича, який пропонує просту формулу ставлення до Другої світової війни: «Слава і честь кожному українцю, що віддав своє життя в боротьбі проти нацизму. В усіх арміях світу. На усіх фронтах. Слава і честь кожному воякові, будь-якої національності, що боровся з більшовизмом за незалежну Україну. Ми шануємо вас усіх. Ми будемо намагатись пам’ятати кожного. Адже війна не завершена, допоки спочинку не знайшов останній її солдат».
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry