Постановою № 207 Кабінету Міністрів України 2 березня 2016 року затверджено Правила реєстрації місця проживання. Відповідно до пункту 8 цих Правил, документи для здійс­нення реєстрації/зняття з ре­єстрації місця проживання/перебування особи подають до органу реєстрації (у тому числі через Центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.


Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання її батьків або одного з них необхідно подати:
- заяву про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини;
- свідоцтво про народження дитини;
- квитанцію про сплату адміністративного збору.
У разі подання заяви представником батьків чи одного з них, крім зазначених документів, додатково подають:
- документ, що посвідчує особу представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як представника.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання новонародженої дитини реєструється разом з одним з батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.
У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що він робить відповідний запис у цій заяві.
Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передають до відповідного органу реєстрації.
Працівник органу реєстрації в день отримання документів від органів державної реєстрації актів цивільного стану приймає відповідне рішення і оформляє довідку про реєстрацію місця проживання.
Оформлену органом реєстрації довідку про реєстрацію місця проживання дитини повертають до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або, за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, можуть видати у відповідному органі реєстрації, Цент­рі надання адміністративних послуг, надіслати поштою.
Алла ПИЛИПЧУК,
начальник
Здолбунівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану
Головного територіального управління юстиції
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry