На останньому засіданні сесії Здолбунівської районної ради вкотре обговорювали проблеми старомощаницьких школярів. Питання порушила директор Старомощаницької ЗОШ І ст. та депутат райради Наталія Єнич, розповівши депутатам про те, що сільські школярі середньої ланки змушені були пропустити 4 дні навчання, оскільки транспортний засіб перевізника, з яким укладено угоду про підвезення школярів, не зміг здолати переметені шляхи.
- То, яким чином ми гарантуємо нашим дітям право на рівний доступ до освіти? Звісно, хтось скаже, що п’ять кілометрів до школи можна й пішки пройти. Але ж ми живемо у двадцять першому столітті! Можу запросити скептиків до Старої Мощаниці, щоб їхні діти спробували походити щодня пішки по 5 км у кожен бік, - зазначила Наталія Єнич.


Справа з придбанням шкільного автобуса для учнів, які у зв’язку з реорганізацією школи у Старій Мощаниці змушені добиратися до навчальних закладів у сусідні села, досі не «просувається». Як відомо, торік з районного бюджету було виділено 398 тис. грн. для співфінансування прид­бання транспортного засобу. Передбачалося, що в управлінні освіти та науки Рівненської ОДА оголосять тендер та шляхом співфінансування з обласного бюджету закуплять такий потрібний нашому району автобус. Однак після розголосу, який відбувся через закупівлю автобусів російського виробництва у першій «партії», тендер так і не відбувся, й гроші повернулися до району.
- Нещодавно я спілкувався з заступником голови Рівненської ОДА Світланою Богатирчук-Кривко, яка повідомила, що на наступній сесії Рівненської обл­ради, яка повинна відбутися 17 березня, кожному з районів, які претендують на прид­бання шкільних автобусів, буде передано субвенцію у розмірі 980 тис. грн. на цю статтю витрат, - зазначив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
Тож, ймовірно, тендер проводитимуть вже у районі. Навіть за ідеальних «розкладів» весь процес придбання автобуса займе певний час. І вочевидь, завершувати навчальний рік старомощаницьким учням доведеться, добираючись до шкіл у вже звичному для них режимі. Тим паче, що рання весна посприяла тому, що сніги на переметених шляхах швидко розтанули. Як розповіла Наталія Єнич, цього тижня школярів підвозили до навчальних закладів за графіком, і занять вони вже не пропускали. Але поки що про початок справжньої весни говорити зарано – примхи погоди ще цілком можливі. І те, що саме від них залежить якість освіти школярів, не тішить.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry