Голова РДА відзвітував про діяльність за рік

На засідання шістнадцятої сесії Здолбунівської районної ради сьомого скликання, яке відбулося 22 лютого, зібралося чимало жителів району. Прийшли вони, щоб почути звіт голови Здолбунівської РДА щодо здійснення делегованих повноважень, який очільник РДА традиційно готує раз на рік.

Засідання розпочали з інформації керівника Здолбунівської місцевої прокуратури Григорія Нижника про стан законності, боротьби зі злочинністю на території району. Оскільки питань до прокурора у депутатів практично не було, його інформацію взяли до уваги та перейшли до інших питань.
Звіт голови РДА був стислим і максимально змістовним. Не останню роль у цьому відіграла його візуалізація – інформативні і легкі для сприйняття слайди давали змогу не втратити інтересу до того, що відбувається, і не «закуняти», як це часто буває під час довгих доповідей чиновників. Сергій Конд­рачук звітував про те, чого вдалося досягти у різних галузях протягом року. Вочевидь, немає сенсу наводити цю інформацію детально, оскільки наше видання висвітлювало практично все, що відбувалося у районі останнім часом. Але якими б не були показники, зведення і рейтинги, для громадян набагато важливіше інше: відбуваються реальні зміни на краще чи ні.
Звісно, якщо захотіти, можна «закинути» владі купу недопрацювань. Від проблем у приміщенні Гільчанської ЗОШ до неймовірно розбитих доріг, які, утім, вже є нашою загальнонаціо­нальною бідою. Але у того, хто уважно прислухався до звіту та слідкував за подіями у нашому краї, об’єктивно не може виникнути відчуття, що Здолбунівщина перебуває у стані стагнації. Хто заперечить те, що енерго­ощадні вікна, встановлені у навчальних та медичних закладах, окупляться суттєвою економією тепла? Чи те, що капремонти спортзалів, дахів, фасадів шкіл були вже давно на часі? Чи, врешті, те, що будівництво ДНЗ у Новомильську та спорткомплексу у Здолбунові спрямоване на забезпечення наших з вами нагальних потреб? Звісно, усі ці здобутки – результат злагодженої діяльності усіх гілок влади. Але тим, хто звик лишень критикувати і кричати «все пропало», хочеться побажати вчитися бачити позитив. І чесно визнавати, що він є.
Обговорювати звіт депутати не стали. Лише Олександр Колінько висловив міркування щодо реалізації програми соціально-економічного розвитку.


- Радісно, що торік було розпочато будівництво спорт­­комплексу. Але у мене є побоювання, що воно розтягнеться у часі. Адже в нас у районі фізкультура і спорт, наче нерідні діти. Тому база дуже потрібна, і важливо, щоб цьогоріч усі сприяли будівництву спортзалу. А загалом у минулому році було значно більше капітальних вкладень – такого руху я не пам’ятаю від часів, коли газифікували села. Є нарікання, і вони справедливі. Але, як кажуть в народі, за одного битого двох небитих дають, - зазначив депутат, згадавши й про дороги, підхід до ремонту яких треба кардинально змінити. До слова, на наступній сесії райради депутати мають на меті заслухати інформацію керівників Служби автомобільних доріг у Рівненській області щодо планів ремонту шляхів у нашому районі.
Між тим, за рішення, у якому районні депутати повинні були взяти до відома звіт голови РДА, проголосувало 14 обранців, ще 16 утрималося. Зважаючи на те, що неприйняття цього рішення не потребує жодних подальших дій з боку райради, можна вважати такий підхід виявом власної думки окремих її фракцій. І, мабуть, це добре. Проте цього дня у раді виникали й інші неузгодженості. А суперечності, як відомо, заважають працювати ефективно. Тож, як наостанок побажав усім депутат Володимир Балабат, «щоб такого, як сьогодні, більше не було». Бо й на 2017-й роботи у районі вистачає.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry