Обговорюємо проект Закону України  “Про внесення змін до Конституції України”

Голова Здолбунівської райдержадміністрації “нашоукраїнець” Любомир Кінах підтримує ініціативу Президента України Віктора Ющенка про винесення на всенародне обговорення проекту Конституції. Зокрема, він зазначає: "Сьогодні в країні склалася непроста ситуація, коли діючі норми Конституції остаточно розділили законодавчу та виконавчу гілки влади. Щоб розв’язати цей вузол, необхідно змінити Основний Закон так, щоб він служив інтересам народу України, а не окремим політичним силам". Голова адміністрації зауважив, що проект Віктора Ющенка не єдиний, але у ньому запропоновано низку новацій, які покликані посилити відповідальність політиків перед народом.
Серед найвагоміших новацій голова райдержадміністрації назвав зміну системи виборів. Зокрема, до парламенту депутатів обиратимуть за відкритими партійними списками. “У цьому випадку люди голосують за конкретних людей, а народні обранці, в свою чергу, працюватимуть на благо виборців, а не за політичними інтересами”, - наголосив Любомир Кінах.


Важливим нововведенням є і проведення виборів до обласних, районних та міських рад за мажоритарною системою. “На Здолбунівщині є населені пункти не представлені у райраді. Окремі райони не мають представників в обласній раді, що є прямим порушенням Конституції. Люди це розуміють і підтримують положення Основного Закону, адже вони хочуть і мають право впливати на прийняття рішень, від яких залежатиме розвиток їх територіальних громад”, - акцентував Любомир Кінах. Щодо власних пропозицій до проекту Конституції Віктора Ющенка, то голова райдержадміністрації заявив, що “концептуально згідний з усіма його положеннями”. Прикро, що діюча Верховна Рада 22 жовтня 2009 року відмовилась направити до Конституційного Суду законопроект “Про внесення змін до Конституції України”, внесений на розгляд Президентом Віктором Ющенком. Законопроект просто зняли з розгляду. Очевидно, для наших депутатів запропоновані Президентом нововведення насправді не є настільки важливими, щоб відволікатись від власних партійних суперечок.
Голова райдержадміністрації закликає усіх приєднатися до всенародного обговорення (зробити це можна на офіційних сайтах ОДА, РДА та Президента України, письмово, у засобах масової інформації), бо від нас залежить, з яким Основним Законом ми будемо жити далі.
Наша інформація.

Comments are now closed for this entry