Про це спілкувалися підприємці району на засіданні координаційної комісії

Рік 2017-й приніс чимало змін у законодавстві, яке стосується діяльності малого бізнесу. Тож підприємцям довелося переглянути деякі принципи ведення справ, інколи констатуючи, що нові правила змушують усе більше затягувати пояси.
Тому зрозуміло, що під час засідання координаційної комісії з питань розвитку підприємництва при РДА, яке відбулося 15 лютого, у її учасників виник­ло чимало запитань та зауважень.
Оскільки участь у засіданні взяв народний депутат Украї­ни Олександр Дехтярчук, саме йому й довелося роз’яснювати присутнім, якою є ситуація щодо створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу.


- Зміни, які відбуваються в Україні, є непростими і відповідальними. Зокрема підприємців вразили надвисокі штрафні санкції, які зросли в рази у зв’язку з підвищенням мінімальної зар­платні. Нині триває підготовка законопроекту щодо суттєвого зменшення розмірів штрафів за незареєстрованих працівників та інші порушення законодавства про працю. Документ вже розглянули у комітеті, і незабаром депутати заслухають його у першому читанні, - розповів Олександр Дехтярчук.
Між тим, якщо для працівників бюджетної сфери збільшення мінімальної зарплатні стало позитивною новацією, то підприємці поки що не відчувають змін на краще. І особливих перспектив на майбутнє не обіцяють ні місцева, ні центральна влада. Тому підприємці під час заходу обурювалися і розмірами штрафів, і вартістю долара, і відсутністю сприятливих умов для розвитку підприємництва.
- Що більші штрафи, то більша корупція. Адже підприємці, яким загрожуватимуть «драконівські» санкції, можуть намагатися «вирішити» проблему, даючи хабарі, - зазначив власник ПрАТ «Мізоцьке РТП» Олександр Андріюк.
Зі вступом у дію нового законодавства чимало підприємців ухвалили рішення взагалі припинити діяльність. Як наслідок, наприкінці минулого року офіційно «закрилися» 399 підприємців. Щоправда, більшість з них не провадили активної діяльності, декларуючи нульові прибутки.
- Є й інші показники: у січні-лютому в районі було зареє­стровано 92 підприємці, більшість з котрих досі працювали нелегально. Це люди, які торгували на ринках, надавали перукарські послуги та ін. Тому констатувати, що бізнес закривається через тиск, не можна, - вважає начальник Здолбунівської ОДПІ Руслана Мичка.
Розійшлися учасники засідання з надією на те, що підприємців, які наповнюють місцеві бюджети, почують. І окрім інформації про «драконівські» штрафи та збільшення податків, їх колись таки потішать ще й приємними новинами.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry