Про це йшлося на розширеному засіданні колегії РДА, яке відбулося наприкінці жовтня

У виступах начальника управління економіки В. В. Бухало, заступника голови РДА Р. В. Дрозда, начальника фінансового управління В. М. Нечипорука було дано розгорнуту картину непростого стану справ у господарському комплексі району, з виконанням бюджету за 9 місяців ц. р.
Втішного мало, та й де йому взятися. Допущено спад промислового виробництва на 46%. Працює дві великі обертові печі з семи наявних у ВАТ “Волинь-цемент”. Лише одна лінія з виробництва шиферу експлуатується у ТзОВ “Волинь-шифер”.


Нестабільний виробничий процес в акціонерному товаристві “Завод продовольчих товарів”. Заводчани завершили переговори щодо поставки продукції до Російської Федерації.
Інтенсивні пошуки ринків збуту як на території України, так і за її межами ведуть фахівці ВАТ “Завод нестандартного обладнання” Лише за конкретними замовленнями працює тут ливарний цех.
У зв’язку із зниженням економічної активності на цементних заводах України зменшено обсяги виконання робіт ВАТ “Укрцемремонт”.
Нестабільні виробнича діяльність та фінансове становище на заводі залізобетонних конструкцій. З початку року збитки підприємства перевищують 1 млн. грн.
Відсутність кредитування призвела до зупинки монтажу технологічної лінії з виготовлення керамічної та лицювальної цегли у ВАТ “Завод будівельних матеріалів”. Підприємство не припинило роботи, однак проблемним залишається питання збуту продукції.
Зупинено виробничий процес у ТзОВ “Новітні крохмальні технології”. Майже 70% працівників скорочено. Заборгованість з виплати заробітної плати становить 304,2 тис. грн., що складає більше 50% від загальної суми заборгованості по району. Підприємство має значні борги за використану електроенергію та до фондів і бюджетів усіх рівнів.
На фоні такої невтішної картини виділяються ЗАТ “Іскра” та МП “Квант”. Вони працюють фінансово стабільно, мають прирости виробничих показників.
Складна ситуація у сільському господарстві. Валове виробництво сільгосппродукції за всіма категоріями господарств району за 9 місяців ц. р. скорочено на 7,2% до відповідного періоду минулого року. По сільгосппідприємствах воно становить 77% до відповідного показника минулого року.
Нестабільна ситуація із валютним курсом в державі призвела до того, що у звітному періоді обсяги експорту товарів у нашому районі склали 4,8 млн. дол. США, у порівняні з минулим роком вони скоротились більш ніж на 20%. Водночас темпи приросту імпорту склали 21%, його обсяг становить 16,6 млн. дол. США.
Обсяг інвестицій в основний капітал протягом січня-липня ц. р. за рахунок усіх джерел фінансування скоротився майже на 30%. Це зумовило падіння внутрішнього попиту на товари інвестиційного та виробничого призначення і обсягів робіт у будівництві.
Загальний обсяг перевезення пасажирів усіма видами транспорту збільшився на 8%, а от обсяги перевезень вантажів скоротились на 44,5%. В ц. р. РДА вирішено питання щодо забезпечення автобусним сполученням жителів сіл Загора та Клопіт.
В нашому районі за 9 місяців ц. р. на 25% зменшився обсяг виконаних будівельних робіт.
У звітному періоді в Здолбунові відкрито склад-магазин та перукарню, дві крамниці стали до ладу у Мізочі. В цілому ж спостерігається скорочення споживчого попиту населення.
Непроста ситуація в господарському комплексі не могла не вплинути на життєвий рівень населення. Середня заробітна плата штатних працівників району за січень-серпень ц. р. становила 1564, 31 грн. на місяць. У порівнянні з початком року вона зменшилася на 3,9%. На 23 жовтня заборгованість з виплати заробітної плати становила 512,7 тис. грн.
Триваюча фінансово-економічна криза визначала ситуацію на ринку праці. Протягом 9 місяців у районі створено 663 нових робочих місця, або 57,6% обсягів, передбачених програмою зайнятості на цей рік. Водночас 740 робочих місць, головним чином тих, що були створені фізичними особами, ліквідовані.
Реальністю нашого часу стало вивільнення працюючих. З початку року фактично вивільнено 151 особу, що майже в два рази менше від запланованого та, разом з тим, на 141 працюючого більше, ніж у відповідному періоді торік.
Цьогоріч вивільнено115 осіб із 164 запланованих у ТзОВ “НКТ”. Триває вивільнення працівників з ТзОВ “Волинь-шифер”. У роботі було відмовлено 27 людям. У 4 кварталі з цього підприємства очікується вивільнення ще 70 осіб.
Завдяки спільним зусиллям органів влади, соціальних партнерів, служби зайнятості та роботодавців у звітному періоді працевлаштовано 1406 незайнятих трудовою діяльністю осіб.
Пенсійні виплати за 9 місяців ц. р. з урахуванням проведених підвищень забезпечено в повному обсязі. Середній розмір пенсії з початку року збільшився на 8% і становить
787,34 грн.
Чимало труднощів є і з наповненням бюджету. Забезпечили виконання плану за власними доходами лише два місцеві бюджети району з 23.
Не все залежить від нас, наголошувалось на колегії, але існуючі резерви слід використати сповна.
На цьому ж засіданні колегії РДА було проаналізовано проведену роботу із зверненнями громадян. З інформацією виступила в. о. начальника юридичного відділу апарату РДА С. В. Герасимюк.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry