Проте результати її не радують. З різних причин населення не поспішає передплачувати газети та журнали. У когось немає грошей (в нинішній час таких стає дедалі більше), інші надають перевагу придбанню періодики у кіосках, вибір якої нині надзвичайно великий. Ще інші, заклопотані щоденними справами, вирішують зробити це пізніше, як правило, в останні дні передплатної кампанії.
Мій співрозмовник – начальник Здолбунівського ЦОС Острозького ЦПЗ №3 Рівненської дирекції “Укрпошта” Г. Ф. Галич розповіла, що передплата періодики на наступний рік йде на рівні минулого року.
Іншими словами - втішного мало, очікувати можна чого завгодно. І це не випадково. Адже передплату фактично пущено на самоплив. Немає вже сьогодні у трудових колективах громадських розповсюджувачів преси. Не можна, як раніше, передплатити періодику, сплачуючи за неї частинами протягом певного періоду в самих організаціях. Такі тепер правила.
- З 1 жовтня листоношам збільшено заробітну плату на 50 відсотків, – розповіла Галина Федорівна. – Це, безумовно, збільшить їх зацікавленість у передплаті періодики, своєчасній її доставці населенню.
Хочеться вірити в це. Бо праця у листонош сьогодні непроста. Адже вони розносять пенсії, приймають комунальні платежі, торгують різними товарами. Ринок диктує свої умови. В той же час в переліку справ поштовиків організація передплати періодики є основним завданням.
Впливають на хід передплати і усілякі непорозуміння з доставкою періодики: то комусь не принесли газету (і то не один раз), то принесли із значним запізненням, то ще щось трапиться. От і виникають у людей справедливі нарікання.
- У кожному такому випадку ми прагнемо одразу ж розібратися, - каже моя співбесідниця. – А перебуваючи у поштових відділеннях, неодмінно акцентую увагу їх працівників на необхідності допомогти населенню з передплатою. Та й конкурси, які оголошують періодичні видання, дають змогу листоношам отримати додатковий заробіток. Це стосується, перш за все, нашої районки.
Є надія, що найближчим часом дещо пожвавиться і відомча передплата. Хоча, зважаючи на реалії сьогодення, значних результатів очікувати, мабуть, не слід. В організації передплати надає допомогу і місцева влада.
Тож не відкладайте передплату на потім. І не забудьте передплатити районну газету “Нове життя”, яка у жовтні цього року відзначила своє 70-річчя. Її сторінки – широка панорама подій у районі, нашій країні. До того ж, передплатники мають пільги. Багато жителів району скористалися ними. Чому б це не зробити і вам?
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry