Минулого тижня у Здолбунові відбувся навчальний семінар-тренінг, присвячений новим правилам закупівель відповідно до Закону України «Про пуб­лічні закупівлі».

Проводила цей захід в рамках навчального проекту електронної системи державних закупівель «Prozorro» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» агент-тренер Мирослава Примак. Участь у семінарі брали представники голов­них розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та установ, приватних структур району, що є потенційними замовниками й постачальниками електронної системи державних закупівель «Prozorro».


Спочатку присутніх привітав перший заступник голови РДА Леонід Власюк, висловивши сподівання, що після заходу кількість закупівель через систему «Prozorro» у краї зросте.
- Нині у нашому районі в системі електронних закупівель зареєстровано 48 учасників, у системі «Prozorro» оголошено 31 закупівлю на загальну суму 630 тисяч гривень, з них завершено 18 закупівель. Це дало змогу зекономити 17 тисяч гривень. Тож пам’ятаймо, що державні кошти - це публічні кошти. Тому Закон, який вступить у дію з 1 серпня 2016 року, називається саме так - «Про публічні закупівлі», - зазначив Леонід Власюк.
Згаданий закон застосовується до замовників за умови, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень. Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вказану, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Тож під час семінару його учасники отримали інформацію щодо правових та економічних засад здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб територіальних громад, а також дізналися про основ­ні принципи публічних закупівель, встановлені новим законодавством.
Усім учасникам запропоновано авторизуватися (зареєструватися) на електронних майданчиках електронної системи державних закупівель «Prozorro» до 1 серпня 2016 року.
Марина СТЕПАНЮК.

На фото: під час семінару.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry