Пахне рідне село:
і цвітінням лугів,
і роздоллям небес,
і піснями гаїв,
і полями, де сонячне
світить чоло.
Пахне цвітом село…

Сімнадцятого липня в клубі Нової Мощаниці зібрались місцеві жителі, як кажуть, від старого до малого та приїжджі гості, аби разом відзначити День села в рамках обласного фестивалю конкурсу сільських культурно-дозвіллєвих ком­плексів «І творчістю хата багата».
Ведучі концерту від усього серця вітали односельчан теплими словами. Зокрема згадали зі сцени тих, хто народився і хто став на весільний рушник в селі цьогоріч, довгожителів села, багатодітні сім’ї. Стоячи, присутні вшановували воїнів-односельців, які захищають нашу країну в зоні АТО.


Справжньою окрасою свята був виступ народного аматорського фольклорного ансамблю «Родовід» (керівник - Лариса Бихалець), від дня заснування якого виповнилось 30 років.
Слова подяки односельчанам лунали й від сільського голови Леоніда Герасимчука. Він привітав усіх присутніх зі святом та підкреслив, що кожне село та селище має свої неповторні культуру, історію, життя і колорит. Відбулася й церемонія нагородження найактивніших та небайдужих людей, які постійно підтримують новомощаницьку громаду та допомагають у розбудові села.
Також вітав сельчан меценат, депутат Здолбунівської районної ради Олександр Андріюк, котрий побажав присутнім міцного здоров’я і наголосив, що День села - це свято для всіх, хто там народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися там назавжди. Усі досягнення, якими багате село, складаються зі щоденної праці, знань і талантів його мешканців. А в День села кожен відчуває себе частиною великої родини.


Крім того, О. Андріюк привітав народний аматорський фольклорний колектив «Родовід» зі славним творчим ювілеєм.
Побажання подальшого процвітання селу, а також вдячність за любов до української пісні та збереження народних традицій рідного краю колективу «Родовід» висловила зі сцени виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації Олена Мазепа.
Піснями, поетичними рядками вітали мешканців села солістка ансамблю «Сонячні крила» клубу с. Нова Мощаниця Зоряна Головай, родинний вокальний ансамбль Капітул, в якому співають глава сім’ї Василь Миколайович, його дружина Ольга Семенівна, доньки Олеся та Оксана і внуки Таня, Яна й Оля.
Дотепний гумор читала Олена Бобрик - найстарша з учасників та незмінна солістка народного аматорського фольклорного ансамблю «Родовід».
Завітали на свято з музичними дарунками й гості. Були це солістка Катерина Кутюк та вокальний ансамбль з с. Півче, Вікторія Тимощук з м. Дубно та Валерія Власюк з Рівного.
Окрім концерту, гості та жителі села Нова Мощаниця мали змогу пригоститися смачним кулешем, узяти участь у спортивних змаганнях з перетягування трактора, або ж повболівати за інших.
Усі бажаючі з інтересом переглядали виставку декоративно-прикладного мистецтва, яку організувала в клубі завідуюча пуб­лічно-шкільною бібліотекою
с. Нова Мощаниця Ольга Луцюк.
Свято вдалося на славу, усім присутнім запам’яталося яскравістю та щирістю, а для мешканців Нової Мощаниці стало імпульсом для подальшої нат­хненної й плідної праці на благо їхньої малої Батьківщини.
За інформацією
Здолбунівського
районного будинку культури.

На фото: фрагменти свята у Новій Мощаниці.

Comments are now closed for this entry