З настанням пори відпусток до Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності почастішали звернення застрахованих осіб щодо отримання путівок на санаторно-курортне та відновлювальне лікування.


У зв’язку з цим повідомляємо, що з 1 січня 2015 року забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду не передбачено.
Однак, застраховані особи, які хворіють, матимуть можливість лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів Моршина, Трускавця, Хмільника, Закарпаття та інших курортів.
Важливою відмінністю реабілітаційної путівки є те, що вона видається для лікування застрахованої особи або її дитини безкоштовно, а направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо зі стаціонару з видачею листка непрацездатності. Путівки видаються тільки у випадках захворювань або травм, не пов’язаних з нещасним випадком на виробництві. При цьому, застрахована особа має надати довідку для отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, підписану керівником, головним бухгалтером і головою комісії із соціального страхування підприємства, організації, де працює, скріплену печаткою підприємства та завірену районною (міжрайонною) міською виконавчою дирек­цією відділення Фонду за місцем обліку підприємства.
Протягом календарного року застрахована особа може скористатися лише однією санаторно-курортною путівкою на відновлювальне лікування, що оплачена за рахунок коштів Фонду. Передача виданої реабілітаційної путівки іншим особам, поділ її на кількох осіб, зменшення терміну лікування забороняється, тобто це буде порушенням режиму лікування, і оплата лікарняного в цьому разі не проводиться.
У зв’язку з вищевикладеним застрахованим особам, які потребують реабілітаційного лікування, за направленням треба звертатись до лікуючого лікаря профільних відділень, лікувально-профілактичних закладів, а ті, в свою чергу, мають здійснити відбір хворих для лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів згідно з медичними показаннями.
Лариса ПРОКОПЧУК,
провідний спеціаліст Здолбунівської міжрайонної
виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Comments are now closed for this entry