Рекомендації щодо режиму роботи в умовах спеки

При виконанні робіт на відкритих місцевостях за температури зовнішнього повітря 35°С і вище тривалість періодів безперервної роботи має складати 15-20 хвилин з перервами тривалістю не менше 10-12 хвилин для відпочинку в охолоджуваних приміщеннях. Аби уникнути негативного впливу значного перепаду температур на людський організм, в охолоджуваних приміщеннях варто підтримувати температуру на рівні 24-25°C.
Робота при температурі зовнішнього повітря понад 37°С за показниками мік­роклімату належить до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується виконання робіт на відкритому повітрі. Необхідно змінити порядок робочого дня та перенести години праці на ранковий, або вечірній час.
Для захисту від надмірного теплового випромінювання треба використовувати спеціальний одяг, або одяг з натуральних тканин.
В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодших 25 і не старших 40 років.


З метою профілактики зневоднення організму варто правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю складає + 10-15 °С. Для оптимального водозабезпечення рекомендовано також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Пити воду треба часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, що забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря понад 30° С і виконанні робіт середньої важкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину - приблизно склянку щодвадцять хвилин. Крім того, для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму варто вживати фрукти і овочі.
Згідно з п 2.9 Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень ДСН 3.3.6.042-99 (надалі - Сан­правил) для профілактики перегрівання працюючих в умовах спекотного мікроклімату організовують раціональний режим праці та відпочинку (стосується як офісів, виробничих приміщень, так і відкритих територій).
За мікрокліматичних умов, що перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу:
- при температурі повіт­ря, що перевищує допустимий рівень, тривалість регламентованих перерв становить не менше 10 % робочого часу на кожні
2°C перевищення;
- при поєднанні температури повітря, що перевищує допустимий рівень, з відносною вологістю, яка перевищує 75 %, тривалість регламентованих перерв рекомендується встановлювати не менше 20 % робочого часу.
Пункт 2.12. Санправил: «Для профілактики порушень водно-сольового балансу тих, хто працює в умовах нагріваючого мікроклімату, забезпечують компенсацію рідини, солей (нат­рій, калій, кальцій та ін.), мікроелементів (магній, мідь, цинк, йод та ін.), розчинних в рідині вітамінів, які виділяються з організму потом».
У теплий період року при легкій роботі (офісна) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 28°С, а вже при 30°С умови праці є шкідливими. При важкій роботі (виробничі цехи) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 26°С, а вже при 28°С умови праці вважають шкідливими.
Управління Держпраці
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry