на черзі - надання дотації

під час обстеження посівів гречки у ФГ «П’ятигірське».

Пріоритетні напрямки роботи у сільськогосподарській сфері було визначено ще 20 січня цього року під час робочої наради з керівниками сільськогосподарських підприємств району. Тоді учасники наради розглянули важливі питання щодо ведення господарської діяльності підприємствами. Зокрема йшлося про приведення у відповідність до чинного законодавства договорів оренди землі з метою недопущення порушень договірних відносин. У свою чергу, рекомендуємо орендодавцям вимагати від орендаря примірник договору оренди землі, який має бути належним чином зареєстрований в установах, котрі здійснюють реєстрацію.


Саме під час цієї наради з ініціативи голови Здолбунівської РДА С. Ю. Кондрачука було внесено пропозицію щодо виділення коштів з районного бюджету на підтримку розвитку сільськогосподарського виробництва в районі. На підтримку цієї ініціативи спеціалісти управління АПР розробили програму підтримки збільшення обсягів виробництва ярої пшениці та гречки у Здолбунівському районі на 2016-2018 роки та програму розвитку тваринництва Здолбунівського району на 2016-2018 роки.
Згадані Програми схвалено розпорядженнями голови райдержадміністрації від 25 січня 2016 року № 37 і 38 та затверджені рішенням районної ради від 24 лютого 2016 року № 56. На виконання Програм з районного бюджету виділено 75 тис. грн., з яких 40 тис. грн. буде перераховано сільськогосподарським підприємствам для надання часткового відшкодування витрат, пов’язаних з посівом гречки, та 35 тис. грн. - фізичним особам, які утримують в домогосподарстві 3-х і більше корів.
Загалом у районі посівна площа гречки під урожай 2016 року складає 270 га, що на 265 га більше, ніж торік. Найбільшу площу (220 га) цією культурою засіяно в ФГ «П’ятигірське», посіви гречки здійснено також в ФГ ім. Шевченка та ПСП «Хлібороб».
Нині проводиться прийом документів, які дають право на отримання коштів. Шостого-сьомого червня 2016 року члени комісії провели обстеження посівних площ гречки у господарствах. За його результатами й буде ухвалено рішення про надання дотації.
Управління агропромислового розвитку
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry