результати семінару голів освітянських профспілкових організацій

Згідно з планом обласної ради профспілки працівників освіти і науки на базі Здолбунівського району 1 червня цього року відбувся семінар «Робота виборних органів організаційних ланок обласної організації Профспілки з представництва та захисту трудових прав працівників навчальних закладів в умовах децентралізації повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування».


У семінарі під керівниц­твом голови Рівненської обласної ради профспілки працівників освіти і науки України Ю. І. Кравця та його заступника М. Ю. Ковальчук брали участь голови районних (міських) організацій профспілки, первинних профорганізацій ВНЗ. На захід завітали голова Здолбунівської РДА С. Ю. Кондрачук, заступник голови Здолбунівської районної ради О. П. Бухало, міський голова І. О. Ольшевський, начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Л. Є. Карпенко.


Не даремно кажуть: «Головне - вдало розпочати». Позитивний тон заходу одразу задав колектив ДНЗ «Ладоньки». Завідувач цього закладу Т. Л. Назаренко, методист А. О. Павленко, голова профкому Є. В. Мельник чудово та креативно підготувалися до зустрічі гостей. Їхній увазі представили змістовну виставку адміністративної та профспілкової документації, стенди «Профспілкове життя», «Охорона праці», виступи вихованців та педагогів.
Серед виступів керівників найбільше вразила інформація міського голови. Йому було що розповісти про забезпечення ДНЗ, які фінансуються міською радою справно, на відміну від недостатнього фінансування навчальних закладів районною радою через відсутність відповідних коштів у районному бюджеті. Це досить серйозна проблема, над вирішенням якої профспілка працює спільно з органами самоврядування.
Під час круглого столу відбувся обмін думками, його учасники висловлювали своє бачення реалій системи соціального партнерства профспілки та органів управління освітою, пов’язаних з новизною процесу в період наближення створення об’єднаних територіальних громад.
Семінар продовжив роботу у стінах Дерманської гімназії. Адміністрація закладу на чолі з директором О. А. Шепельчук тепло зустріла гостей. Змістовну екскурсію гімназією та музеями У. Самчука та Б. Тена провела заступник з виховної роботи гімназії Т. Л. Нечипорук.
Було що розповісти працівникам закладу про співпрацю дирекції та профкому щодо соціально-економічного, правового захисту, розвитку професійних інтересів спілчан. Цьому сприяла й цікава презентація, яку підготувала і провела голова профкому І. І. Каменяка.
Чудові враження в учасників семінару залишилися і після відвідин Дерманського монастиря. А на завершення семінару відбулася зворушлива екскурсія до урочища Гурби, де гості поклали квіти й пом’янули героїв УПА, а ветеран педагогічної праці
А. М. Бабич вразив усіх незабутньою розповіддю.
Тож учасники заходу отримали чимало вражень та зуміли на деякий час відволіктися від проблем, які профспілці потрібно вирішувати спільно з органами самоврядування. Відчувалася ретельна підготовка до семінару наших колективів під керівництвом та спрямуванням голови районної організації профспілки працівників освіти і науки О. І. Єгорової.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry