зібрали у Здолбунові представників різних куточків України

Володимир Ковальчук з призерами турніру.

Минулого тижня наш райцентр став справжньою шаховою столицею краю. Третього червня у редакції газети «Нове життя» пройшли змагання з шахів пам’яті колишнього редактора видання Михайла Сергієнка. А 4-5 червня у приміщенні Здолбунівської ЗОШ № 6 відбувся традиційний шаховий турнір, присвячений пам’яті Олександра Ковальчука, колишнього президента Здолбунівської районної федерації шахів. Щороку ці змагання разом з однодумцями та батьковими товаришами організовує його син - наш земляк Володимир Ковальчук, який нині є президентом Рівненської обласної федерації цього виду спорту. Цьогоріч турнір відбувся і за підтримки Радикальної партії Олега Ляшка.

Біля могили батька.


Загалом у цьогорічному турнірі, який проходив за швейцарською системою в 9 турів з обрахунком рейтингу ФІДЕ, взяли участь 80 шахістів. Географія учасників була дуже широкою – до нашого райцентру завітали представники дев’яти районів Рівненщини, обласного цент­ру, а також гості з Вінницької, Волинської, Житомирської, Луганської, Львівської, Чернігівської, Хмельницької областей. Проте переможцями турніру стали спортсмени з Рівненщини.


Змагання було запеклим, й імена переможців визначилися лише у заключному турі. Перше місце посів рівнянин Андрій Дем’янюк, отримавши 7 очок з 9 можливих. Його земляк Роман Боришкевич став другим. «Бронза» - у Ігоря Кононця з Костополя. Проте за підсумками турніру призи отримали шестеро кращих гравців. А перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області.
Цінні подарунки вручили й спортсменам – переможцям у різних номінаціях. Зокрема кращих гравців визначили серед ветеранів, школярів та представниць прекрасної статі. А спеціальний приз найстаршого учасника отримав Михайло Коломійчук зі Здолбунова, якому уже виповнилося 90 років! Кращими серед учасників-здолбунівчан стали Юрій Кошмак, Йосип Борзенко та Олег Прокопчук.
Після завершення змагань їх учасники та гості вшанували пам’ять Олександра Ковальчука, поклавши квіти на його могилу та згадавши ті добрі справи, які він встиг зробити за життя.
За словами Володимира Ковальчука, ці змагання і надалі будуть традиційними. Адже вони є не лише вшануванням пам’яті його батька, а й чудовим майданчиком для змагання та спілкування справжніх інтелектуалів.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry